Rusijos ortodoksų patriarchas šalį nuo koronaviruso gelbės apveždamas ikoną aplink Maskvą

Šv. Liturgija Sankt Peterburge koronaviruso pandemijos metu
Šv. Liturgija Sankt Peterburge koronaviruso pandemijos metu
  © SCANPIX
BNS
2020-03-31 20:08

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) patriarchas Kirilas penktadienį apveš aplink Maskvą istorinę Dievo Motinos ikoną, kad apsaugotų sostinės ir šalies žmones nuo naujojo koronaviruso epidemijos, pranešė Bažnyčios atstovai.

Penktadienį „16 val. (vietos ir Lietuvos) laiku Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas pradės važiavimą aplink Maskvos miestą su Dievo Motinos ikona, prie kurios meldėsi šventasis Serafimas Sarietis, ir su šventenybe atvyks į Jelochovo Dievo Apreiškimo katedrą, kur 18 val. prasidės... Švč. Dievo Motinos pašlovinimo šventės pamaldos“, sakoma antradienį paskelbtame ROB ryšių su visuomene biuro pranešime.

Patriarchas paragino tikinčiuosius stebėti ikonos nešimo ceremoniją ir pamaldas „būnant namuose“, Maskvoje galiojant karantinui, paskelbtam dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio.

Kaip rodo Johnso Hopinso universiteto skelbiama statistika, Rusijoje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 2,3 tūkst. žmonių ir 17 pacientų mirė, iš jų aštuoni – per pastarąją parą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.