Dalį Ukmergės ligoninės darbuotojų vis dar kausto nerimas: neaišku, kada ištirs

Ukmergės ligoninė
Ukmergės ligoninė
  © „Ukmergės žinios“

Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka paskelbė viešą laišką, kuriame teigiama, kad, nepaisant sunkumų, padėtį ligoninėje pavyko stabilizuoti, o visiems ligoninėje esantiems hospitalizuotiems slaugos ligoniams ir juos prižiūrinčiam medicinos personalui yra atlikti testai.

Po šio laiško į redakciją kreipėsi vienas ligoninės darbuotojų. Jo teigimu, skelbti, kad ištirti visi medikai, dar anksti, nes dalyje skyrių kontaktą su užsikrėtusiais gydytojais turėjęs personalas buvo išsiųstas į izoliaciją, tačiau iki šiol taip ir neištirtas.

Pasak Romo (vardas pakeistas – aut. past.), paaiškėjus pirmiesiems COVID-19 užsikrėtimo atvejams tarp medikų, dalis personalo, turėjusio su jais kontaktą, buvo išsiųsti izoliuotis, tačiau sudaryti kontaktavusių sąrašai nebuvo išsamūs.

„Šiuo metu yra tiriama pagal sąrašus, tačiau tie sudaryti, kaip papuola, tikrai ne visi, turėję kontaktą su užsikrėtusiais medikais, į juos pakliuvo. Kol esame izoliavęsi, mus jau ragina grįžti į darbus, tačiau iki šiol dar nepaaiškino, kaip ir kada mums bus atlikti tyrimai“, – pasakojo vyras.

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, aiškindamas situaciją, tikino, kad, norint atnaujinti ligoninės darbą, bus ištestuoti ir nedarbingumą turintys medikai bei slaugos personalas, taip pat pagalbiniai ligoninės darbuotojai.

„Ketinama pabaigti visus testuoti ir toliau, bus visi ištestuoti, kad matytume visą ratą, galėtume priimti sprendimus dėl ligoninės veiklos atnaujinimo“, – Alfa.lt sakė meras.

Pasak R. Jaknicko, testavimas užtruko dėl to, kad vėluota į rajoną pristatyti reagentus, o darbai negali judėti greičiau dėl ribotų laboratorijų galimybių.

„Savaitę vėlavo pradėti tuos tyrimus, dabar juos darome savo jėgomis, mums tik testus duoda, tepinėlius, o viską organizuojame patys. Kai tiek yra gydytojų, kurie izoliuojasi, mes naudojamės pirminės sveikatos priežiūros centro, sveikatos biuro pajėgomis. Laboratorijos turi savo limitus, negalime padaryti daug testų vienu metu“, – aiškino rajono vadovas.

Jam antrina ir viešą laišką išplatinęs Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas:

„Siekdami tęsti testavimą likusiomis kukliomis ligoninės darbuotojų pajėgomis, bendradarbiaudami su PSPC darbuotojais, įrengėme koronaviruso testų paėmimo punktą prie ligoninės priimamojo skyriaus. Tad jau nuo penktadienio (kovo 27 d.) pradėjome testuoti izoliacijoje esančius ligoninės darbuotojus. Jų testavimas užtruko net 4 dienas ir tęsėsi iki pat pirmadienio vakaro, nes dėl sudėtingos procedūros per dieną galėjome paimti tik 40–60 testų (paimti vieną testą laikantis visų saugumo reikalavimų užtrunka apie 10 min.). Šiuo metu yra gauti 229 iš 283 darbuotojų tyrimų atsakymai. Deja, 20-čiai iš jų buvo patvirtintas virusas. Tad iš viso, antradienio ryto duomenimis, turime 28 koronavirusu užsikrėtusius darbuotojus. Stengsimės, kad jiems būtų užtikrinta reikiama medicininė ir psichologinė pagalba“, – rašoma mediko laiške.

Pasak rajono mero, nepaisant visų sunkumų, nerimauti dėl to, kad liks neištirtų ligoninės darbuotojų, neverta.

„Algoritmai numato rizikos grupes nuo didžiausios iki mažiausios. Tie, kurie nedirbo, turėjo nedarbingumą, neturėjo sąlyčio taškų, jie tiriami paskutiniai. Juk turime suvaldyti tą padėtį. Visiems bandome tai paaiškinti, tačiau suprantama, kad kiekvienas darbuotojas nerimauja“, – aiškino R. Jaknickas. 

Planuoja atnaujinti darbą 

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė, kad iš viso buvo paimti tirti 282 medikų ėminiai ir ne visi tyrimų rezultatai yra gauti, tad susirgimų gali būti ir daugiau. 

Pasak D. Varno, pabaigus tirti medikus, bus tiriami iš ligoninės anksčiau išleisti pacientai. „Šiandien, kai baigsime tikrinti pareigūnus, pradėsime pagal algoritmą tikrinti tuos pacientus, kurie išleisti iš ligoninės“, – teigė jis. 

Anot jo, padėtis ligoninėje jau pakankamai stabilizavosi ir ateinančią savaitę turėtų būti atnaujinamas ligoninės darbas. „Šiaip situacija yra stabilizavusis pakankamai ir, palyginti su kitais miestais, mes jau nesame židinys ar raupsuotieji kokie. Balandžio 6 d. baigsis daugeliui gydytojų karantinas, ir po truputį ligoninė sugrįš į įprastą darbų vagą“, – sakė D. Varnas. 

Pirmadienio duomenimis, Ukmergės rajone jau patvirtinta 40 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. 4 COVID-19 sirgę garbaus amžiaus žmonės mirė.