D. Trumpas: JAV nemokės už Britanijos princo Harry ir jo šeimos apsaugą

Princas Haris ir Megan Markle
Princas Haris ir Megan Markle
  © SCANPIX/REUTERS

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis neketina apmokėti Didžiosios Britanijos princo Harry ir jo žmonos Meghan Markle apsaugos išlaidų, karališkajai porai esą persikėlus gyventi į Jungtines Valstijas.

„Esu didelis karalienės [Elizabeth II] ir Jungtinės Karalystės draugas ir gerbėjas. Buvo pranešta, kad Harry ir Meghan, palikę Karalystę, nuolat gyvens Kanadoje. Dabar jie persikėlė iš Kanados į JAV“, – per „Twitter“ parašė D. Trumpas.

„Tačiau JAV nemokės už jų apsaugos užtikrinimą. Jie privalo mokėti!“ – perspėjo jis.

Kaip nurodoma žiniasklaidos pranešimuose, prieš kelias dienas Harry su savo šeima iš Kanados persikėlė į Jungtines Valstijas.

Anksčiau šiais metais Hary ir Meghan atsisakė atsisakė vyresniųjų karališkosios šeimos narių pareigų. Pora pranešė apie savo planus gyventi ir JK, ir Kanadoje, kad galėtų būti finansiškai nepriklausomi ir išsivaduotų nuo visus karališkosios šeimos įvykius aprašančios žiniasklaidos dėmesio.

Nors sutuoktiniai išsaugojo „Jo ir Jos Karališkosios Prakilnybių“ titulą, jiedu nusprendė juo nebesinaudoti.

Princas prarado finansavimą iš Didžiosios Britanijos biudžeto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.