Vaistininkai herojai: po darbo veža vaistų į kitą miestą, šypsosi ir rūpinasi klientais

Eurovaistinė.
Eurovaistinė.

„Savo vaistininkus mes vadiname herojais“, – dar pandemijos pradžioje sakė „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė. Šiuo įtemptu laikotarpiu dirbantys vaistininkai ne kartą įrodė, kad jie tikrai yra verti šio apibūdinimo.

Šypsenos po visos darbo dienos, aptarnavus dešimtis ar net šimtus klientų, tarp kurių – ir pavargę, ir nusivylę, ir kankinami nežinios, vakare – atsakymai į užklausas ar susirašinėjimai bendroje grupėje su kitais kolegomis apie šias neeilines dienas – taip gyvena „Eurovaistinės“ vaistininkai.

Paklausti, kaip jie jaučiasi šiuo laiku, daugelis sako, jog gerai. Vaistininkas Mindaugas tvirtina, kad ramiau, kai žino visas pagrindines rekomendacijas ir jomis vadovaujasi. „Saugus atstumas nuo aplinkinių, dažna rankų dezinfekcija, nebūtinų kontaktų vengimas, saviizoliacija. Kasdien keliauju tik maršrutu namai–darbas, darbas–namai, o apsipirkti stengiuosi tik tada, kai parduotuvėse mažiau žmonių. Tą patį rekomenduoju ir klientams“, – sako vaistininkas. Jis priduria, kad ne mažiau svarbu stiprinti ir imuninę sistemą, pats vartoja žuvų taukus, ežiuolės preparatus, cinką ir vitaminą C.


Eurovaistinė.

Eurovaistinė.

Farmacininkė Elvyra su po medicinine kauke slepiama šypsena sako, kad šiandien jaučiasi puikiai. „10 balų“, – nusijuokia ji. Farmacininkė sako jau nežinanti skaičiaus, kiek kartų per dieną plauna rankas, nors ir kasdien dirba dėvėdama pirštines, tačiau progos papildomai dezinfekuoti rankas nepraleidžia. Visose „Eurovaistinėse“ šiuo metu klientus farmacininkai aptarnauja dėvėdami specialias veido apsaugas, vaistinėse įrengtos specialios sienelės.

Netelpa rėmuose

Šiomis dienomis vaistininkai daro daug daugiau, nei sutelpa į įprastas jų pareigybes. „Eurovaistinės“ pietų regiono vadovė Jelena Deksnienė įsitikinusi, kad ir šiomis beprotiškomis dienomis vaistininkai tvarkosi puikiai. „Mūsų vaistininkai – ne tik patys kiečiausi profesionalai, bet ir žmonės iš didžiosios raidės“, – tvirtina ji.

Visa tai tik patvirtina istorijos, jog vaistininkai po darbo veža vaistų nepažįstamai vienišai senjorei, neįgaliam garbaus amžiaus vyrui. Vaistininkai padeda vieni kitiems važiuodami po keliasdešimt kilometrų iš vieno miesto į kitą, kad tik rytą atėjęs senjoras rastų vaistų, kurių jam šioms dienomis taip reikia.


Eurovaistinė.

Eurovaistinė.

Vaistininkai sako, kad toks atsidavimas šiomis dienomis – jų pareiga, be to, motyvuoja ir klientų padėka, geras žodis. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad malonu, jog šiandien klientai dažniau nei įprastai negaili gero žodžio, padėkoja, palinki sėkmės ir sveikatos. „Yra ir mus padrąsinančių, paguodžiančių optimistiškų klientų“, – sutartinai džiaugiasi Alytuje dirbančios vaistininkės. Jos sako, kad stengiasi pačios ir klientams rekomenduoja daugiau laiko praleisti namuose, o ką ten veikti, jų teigimu, sugalvoti visada galima, svarbiausia – apsaugota sveikata.

Ir vis dėlto, nepaisant šio herojiško elgesio, vaistininkai prašo, kad herojais taptų ir visuomenė – jeigu tik gali, likdama namuose. „Vaistinėje apsilankiusi senolė paprašė manęs kremo kojoms, ir kai jai priminiau, kad reikėtų likti namuose ir neiti į viešas vietas, moteris tiesiog padėkojo už tai, kad visuomet ja rūpinamės, bet ji pati sprendžia, ką daryti“, – pasakoja farmacininkė Elvyra ir priduria, kad dažnai tenka priminti garbaus amžiaus senjorams, jog dabar jiems saugiausia vieta – namuose.