Lietuvoje yra izoliavęsi 545 medikai, dauguma – Vilniaus apskrityje

Šiaulių ligoninė
Šiaulių ligoninė
  © BNS
BNS
2020-03-26 15:55

Dėl kontakto su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso atveju Lietuvoje izoliavosi 545 medikai, dauguma jų – Vilniaus apskrityje, BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Tokių šiandien yra 545, ir didžioji dalis yra Vilniaus apskrityje – 377. Yra apskričių – Alytaus ir Tauragės, – kuriose nėra medikų, įtrauktų į sąrašą, kad jie būtų izoliuoti“, – sakė ji.

Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse izoliavosi po 60 medikų, Marijampolės apskrityje – 20. Kitose apskrityse šie skaičiai mažesni ir nesiekia dešimties.

Kiek medikų yra patvirtintas koronavirusas, D. Razmuvienė sakė suvestinių duomenų šiuo metu neturinti.

Anksčiau skelbta, kad koronavirusu užsikrėtė nėščia Santaros klinikų rezidentė, taip pat medikų šeima ir jų mažametis vaikas.

Koronavirusas yra patvirtintas aštuoniems medikams, dirbantiems Ukmergės ligoninėje, šiuo metu yra izoliavęsi daugiau kaip pusė iš 300 įstaigos medicinos darbuotojų.

Kauno klinikose koronavirusą nustačius vienai Gastroenterologijos klinikos pacientei, izoliavosi 77 medikai. Kaip BNS informavo klinikų atstovė Eglė Audickaitė, pirmuoju etapu ištirtas 41 sveikatos priežiūros specialistas, jų visų tyrimų atsakymai – neigiami. 

Panevėžyje po pacientui patvirtintos diagnozės izoliavosi 51 medikas, jiems simptomai nepasireiškė, pirmieji testai buvo neigiami, šiuo metu pradėti atlikti pakartotiniai testai.

Taip pat buvo pranešta apie užsikrėtusius medikus, dirbančius Ignalinoje, Vilniaus Šeškinės poliklinikoje.

Pusė susirgusiųjų – jaunesni nei 40-ies

Turimais duomenimis, daugiausia, 49 proc., susirgusiųjų yra jaunesni nei 40 metų suaugusieji.

„Didžiausias sergamumas – iki 40-ies, tačiau dabar jau nuo 40-ies iki 60-ies taip pat yra nemaža dalis: apie 40 proc. Virš 60 metų lieka mažiausia dalis“, – sakė D. Razmuvienė.

Vaikų iki 16 metų serga 3 proc.

Vyrų ir moterų sergamumas yra pasiskirstęs praktiškai po lygiai: 52 proc. vyrų ir 48 proc. moterų.

„Būklės šiuo metu, tai, ką mes turime, tų, kurie yra šiuo metu diagnozuoti, – vidutinė arba lengva būklė“, – sakė epidemiologė.

Dalis jų gydosi namuose.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta 290 koronaviruso atvejų, keturi žmonės mirė, vienas – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.