Maskva dėl koronaviruso uždaro kavines, nebūtinų prekių parduotuves

Maskva
Maskva
  © Pixabay.com
BNS
2020-03-26 13:54

Rusijos sostinėje nuo šeštadienio savaitei bus uždarytos kavinės, parduotuvės, parkai ir kiti objektai, kurių veikla nėra gyvybiškai būtina, ketvirtadienį pranešė Maskvos meras, pristatydamas „beprecedentes“ priemones koronaviruso infekcijos plitimui pažaboti.

Prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paskelbė šalyje nedarbo savaitę nuo kovo 28-osios iki balandžio 5 d., kad rusai galėtų likti namuose. Tačiau Maskvos meras Sergejus Sobianinas nusprendė imtis dar griežtesnių priemonių.

S. Sobianinas jau anksčiau nurodė vyresniems nei 65 metų maskviečiams nuo ketvirtadienio neiti iš namų, tačiau karantino nepaskelbė.

„Tai ne poilsio dienos, tai rimtos priemonės (koronaviruso infekcijos) COVID-19 plitimui sustabdyti“, – sakė meras.

Visoms kavinėms ir restoranams nurodyta nebepriimti lankytojų. Jiems leidžiama ruošti maistą tik išsinešti ar pristatyti į namus.

Parduotuvės, prekiaujančios nebūtinomis prekėmis, taip pat turi užsidaryti. Uždaromi ir grožio salonai bei SPA centrai. Lankytojų nebepriims ir Maskvos parkai.

S. Sobianinas apie planus įvesti šias priemones užsiminė trečiadienį vakare duodamas interviu televizijai, kai pareiškė, kad ateinančią savaitę Maskvoje „nebus ką veikti“.

„Šiandien paskelbti suvaržymai yra beprecedenčiai per šiuolaikinę Maskvos istoriją ir sukurs daug nepatogumų“, – sakė meras ketvirtadienį.

„Tačiau tikėkite manimi, jie absoliučiai būtini, siekiant sulėtinti koronavirusinės infekcijos plitimą ir sumažinti ligos atvejų skaičių“, – kalbėjo jis ir paprašė kituose šalies regionuose gyvenančių rusų susilaikyti nuo kelionių į sostinę.

Trečiadienį pranešta, kad Maskvoje nuo COVID-19 mirė du žmonės. Tai pirmieji oficialiai patvirtinti mirties nuo šios infekcijos atvejai Rusijoje.

Visoje šalyje iki šiol nustatyta 840 koronavirusinės infekcijos atvejų, rodo oficialūs ketvirtadienio duomenys. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.