S. Skvernelis padavė į teismą portalą 15min.lt, prašo atlyginti padarytą žalą

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas

Premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl portalo 15min.lt jam galimai padarytos žalos, kurią prašo atlyginti. Abi pusės – tiek ieškinį pateikęs S. Skvernelis, tiek atsakovu tapusio 15min.lt atstovai – apie šią bylą kalba nenoriai.

S. Skvernelio inicijuotą civilinę bylą teisėja Rasita Kurakienė formaliai turėjo pradėti nagrinėti trečiadienį, tačiau dėl koronaviruso pandemijos ir karantino sustojus teismų darbui posėdis neįvyko. Teismo atstovė Rimantė Kraulišė informavo, kad bylos nagrinėjimas buvo atidėtas birželio 9 d.

Į teismą S. Skvernelis kreipėsi dėl 2019 m. spalį 15min.lt fotografo darytos nuotraukos, kuri vėliau buvo paskelbta portale. Šioje nuotraukoje premjeras buvo įamžintas besiilsintis savo namuose.

Minėta nuotrauka sukėlė diskusijas, kur yra ribos tarp privataus ir viešo gyvenimo, ar Vyriausybės vadovas turi teisę į privatumą savo namuose. Vėliau nuotrauka buvo pašalinta iš portalo.

Vienas iš S. Skverneliui šioje byloje atstovaujančių advokatų Dominykas Vanhara teigė neturintis kliento įgaliojimo kalbėti apie bylą, todėl tegalintis patvirtinti, kad tokia byla yra.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas perdavė lakonišką komentarą: „Šioje byloje pilietis S. Skvernelis gina savo ir savo šeimos teisę į privatų gyvenimą savo šeimos būste.“ Kokia suma įvertinta padaryta žala, kurią prašoma atlyginti, T. Beržinskas neįvardijo.

Portalo 15min.lt vyriausiasis redaktorius Raimundas Celencevičius teigė neturintis komentarų šiuo klausimu, o portalo generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas į Alfa.lt pasiteiravimą atrašė kol kas susilaikantis nuo vertinimų.

Šiai dienai nelabai ir yra ką pasakyti apie bylą. Šalys apsikeitė procesiniais dokumentais, buvo numatytas posėdis šiandien ir rytoj, bet posėdžiai yra nukelti į birželio pradžią. Be to, byla yra nevieša. Tad kol kas nuo vertinimo susilaikysiu“, – trečiadienį vakare rašė R. Šaučikovas.

Dėl nuotraukos atsiprašė

Kilus ažiotažui dėl publikuotos namuose esančio S. Skvernelio nuotraukos, portalas 15min.lt ją pašalino, R. Celencevičius viešai atsiprašė paties premjero ir skaitytojų dėl padarytos klaidos.

„Noriu atsiprašyti premjero Sauliaus Skvernelio, jo šeimos ir 15min skaitytojų dėl klaidos, kurią padarėme publikavę straipsnį ir nuotraukas, kuriose užfiksuotas namuose besiilsintis Vyriausybės vadovas.

Kodėl šią klaidą padarėme? Prisiminėme, kad premjeras iš savo namų dar vasarą persikėlė į Turniškes, į premjero rezidenciją. Tuomet apie tai premjero atstovai nepranešė. Tik kai tai paskelbė žiniasklaida, pranešta, kad Vyriausybės vadovas persikėlė laikinai, dėl remonto namuose. Apie tai, kad premjeras po remonto jau grįžo namo, jo atstovai taip pat nepranešė viešai. Nutarėme išsiaiškinti, ar premjeras jau grįžo iš Turniškių į namus“, – rašė 15min.lt vyr. redaktorius.

S. Skvernelio aplinkos asmenys savo ruožtu po publikuoto straipsnio pasinaudojo galimybe suabejoti 15min.lt reputacija, kėlė klausimą, ar žiniasklaida turi teisę kištis į privatų politiko gyvenimą, ar etiška fotografuoti politiko namų erdvę.