Suomijos vyriausybė stabdydama koronaviruso plitimą blokuoja sostinę

Sanna Marin
Sanna Marin
  © SCANPIX
BNS
2020-03-26 08:02

Suomijoje stabdant koronaviruso plitimą nuo penktadienio įvedami nauji griežti suvaržymai kelionėms tarp sostinės ir likusios šalies dalies, trečiadienį paskelbė šalies premjerė Sanna Marin.

„Judėjimas į sostinės regioną Usimą ir iš jo bus draudžiamas, – spaudos konferencijoje sakė premjerė. – Tačiau visi turės teisę sugrįžti namo ar į savo gyvenamąją savivaldybę.“

S. Marin nurodė, kad išimtys bus taikomos būtinoms kelionėms, įskaitant artimųjų mirties atvejus ar vaiko lankymą pagal nustatytą grafiką.

Prekės taip pat bus vežiojamos visą suvaržymų laikotarpį, kuris turi trukti tris savaites.

Usimos regione gyvena 1,7 mln. žmonių – maždaug trečdalis Suomijos gyventojų.

Ministrai pabrėžia, kad daugiau nei 500 iš 880 šalyje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir du iš trijų mirties atvejų užregistruoti Usimos regione.

Testai atliekami ne dėl visų įtariamų užsikrėtimo atvejų ir pareigūnai yra sakę, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti 30 kartų didesnis.

Trečiadienį vyriausybė taip pat pateikė parlamentui įsaką, kuriuo įstatymų leidėjams suteikiami nepaprastieji įgaliojimai priversti jaunesnius nei 68 metų kvalifikuotus sveikatos apsaugos darbuotojus dirbti.

Tačiau S. Marin sakė, jog jai nepavyko užsitikrinti būtinos parlamento paramos tam, kad restoranai būtų priversti ruošti maistą tik išsinešti ar pristatyti į namus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.