Šachmatų pretendentų turnyre kyla sumaištis

Aleksandras Griščiukas.
Aleksandras Griščiukas.
  © SCANPIX

Šachmatų pretendentų turnyre Jekaterinburge (Rusija) trečiadienį sužaistos septintojo rato partijos.

Pirmą pralaimėjimą patyrė lyderio poziciją po šešių turų užėmęs Rusijos didmeistris Janas Niepomniaščijus. Žaisdamas juodosiomis figūromis rusas pralaimėjo prancūzui Maxime‘ui Vachier-Legrave. Partija baigėsi 42-ame ėjime.

Lygiosiomis savo akistatą baigė rusas Aleksandras Griščiukas ir Nyderlandų atstovas Anishas Giri. Rusijos sportininkui tai buvo septintos lygiosios. Jo tautietis Kirilas Aleksejenka taip pat pasidalijo po pustaškį su kinu Ding Lirenu. Ketvirtoje partijoje nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo: amerikietis Fabiano Caruana sužaižė taikiai su Kinijos šachmatininku Wang Hao.

Po septynių ratų su pirmavusiu J. Niepomniaščijumi, kuris turi 4,5 taško, susilygino M. Vachier-Legrave. Po 3,5 taško turi keturi didmeistriai: F. Caruana, A. Giri, Wang Hao ir A. Griščiukas. 7­­­–8 pozicijas dalijasi 2,5 taško turintys Ding Lirenas ir K. Aleksejenka. Aštuntojo rato partijos bus žaidžiamos ketvirtadienį.

Nugalėtojas paaiškės balandžio 3 d. Turnyrą laimėjęs sportininkas šių metų lapkritį mes pirštinę dabartiniam pasaulio čempionui norvegui Magnusui Carlsenui.

Pretendentų turnyras yra vienas iš nedaugelio varžybų pasaulyje, kurios rengiamos siaučiant koronaviruso pandemijai.

Šiuo metu 3­­­–6 vietas besidalijantis Rusijos šachmatininkas A. Griščiukas prieš septinto rato varžybas paprašė sustabdyti turnyrą. Jo teigimu, nuotaiką temdo koronaviruso siautėjimo metu rengiamo turnyro atmosfera.

„Esu baisios būklės, man visiškai nesinori žaisti. Dar turnyro pradžioje neturėjau jokio supratimo apie tai, kas dabar darosi pasaulyje. Bet dabar esu visiškai įsitikinęs, jog turnyrą reikia sustabdyti. Ta atmosfera... Visas personalas su kaukėmis, netgi apsaugos darbuotojai. Man sunku tai stebėti, nenoriu čia būti ir žaisti“, ­­­– laikraščiui „Izvestija“ sakė A. Griščiukas.