Ukrainoje sulaikytas buvęs URM vadovas, įtariamas verslininko nužudymu

ESBO diplomatų susitikimas Ukrainoje. Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas ir L. Kožara
ESBO diplomatų susitikimas Ukrainoje. Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas ir L. Kožara
  © SCANPIX
BNS
2020-03-25 20:30

Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Leonidas Kožara trečiadienį buvo sulaikytas dėl įtarimų vieno stambios reklamos bendrovės direktoriaus nužudymu, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

57-erių L. Kožara vadovavo Ukrainos užsienio reikalų ministerijai, kai šalies prezidentas buvo prorusiškų pažiūrų Viktoras Janukovyčius, nuverstas 2014 metais per Maidano revoliuciją.

Eksministras įtariamas nužudęs 56-erių reklamos magnatą Serhijų Staryckį, vadovavusį stambiam prorusiškam televizijos kanalui „Inter“.

S. Staryckis vasario 22 dieną buvo rastas negyvas L. Kožaros namuose šalia Kijevo. Kaip pranešė policija, verslininkas buvo mirtinai sužeistas eksministrui priklausančiu ginklu.

Kai įvyko incidentas, namuose buvo tiek L. Kožara, tiek jo žmona. Jie tvirtino, kad S. Staryckis nusižudė atskirame kambaryje.

Tačiau tyrėjai padarė išvadą, kad vyras negalėjo įvykdyti savižudybės.

Nacionalinė policija pareiškė turinti „pakankamai įrodymų“ išvadai, kad L. Kožara, jo sutuoktinė ir S. Staryckis vartojo alkoholį ir tarp jų kilo konfliktas.

„Namo šeimininkas nuėjo į miegamąjį, pasiėmė ginklą, grįžo į virtuvę ir šovė į savo draugą“, – teigiama policijos pranešime.

Jei bus pripažinta L. Kožaros, URM vadovo pareigas ėjusio 2012–2014 metais, kaltė, jam gresia iki 15 metų kalėjimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.