LKF generalinis sekretorius: dabar tvyro visiškas chaosas

Mindaugas Špokas
Mindaugas Špokas
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
RC | Alfa.lt
2020-03-24 19:25

Tokijo olimpines žaidynes nukėlus metams, daugelis tarptautinių federacijų laukia, ką Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pasakys dėl olimpinių atrankos turnyrų ir kriterijų.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, kalbėdamas „Radiocentro“ eteryje, teigė, jog dabar laukiama, kokias datas nurodys TOK, o pagal jas kiekviena federacija nustatys olimpinius atrankos kriterijus ir datas.

M. Špoko teigimu, ketvirtadienį vyks Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) valdybos posėdžio vaizdo konferencija, tikimasi tuomet sulaukti daugiau žinių.

„Olimpiniai atrankos krepšinio turnyrai greičiausiai kitąmet vyks taip pat, kaip turėjo vykti šiemet, – sakė M. Špokas. – Bet kad nebūtų improvizacijos, palaukime datų iš TOK ir FIBA. Nes kitąmet vyks ir Europos futbolo čempionatas. Olimpinės žaidynės ir futbolo čempionatas neturėtų dubliuotis. Europos futbolo čempionato datos jau žinomos, klausimas, kokias datas pasirinks TOK“.

LKF generalinis sekretorius neabejoja, kad kitąmet turintis vykti Europos vyrų krepšinio čempionatas bus perkeltas į 2022 metus. „Bet tai tik mano nuomonė, nes FIBA sprendimus priima kolegialiai. Kaip bus sudėlioti privalumai ir trūkumai, taip ir bus nuspręsta“, - „Radiocentrui“ sakė M. Špokas.

Į klausimą, jog galbūt olimpinės atrankos turnyro neprireiks ir į žaidynes rinktinės, tarp jų ir Lietuva, bus pakviestos pagal reitingą, M. Špokas atsakė taip: „Mes to labai norėtume, bet abejoju. Atranka yra sudedamoji FIBA dalis, 24 komandoms suteikiama viltis kovoti dėl keturių kelialapių“.

M. Špoko teigimu, atšaukus olimpinę atranką, kurių vienas iš turnyrų turėjo birželio mėnesį vykti Kaune, dabar tvyro visiškas chaosas.

„Rengėmės vienai datai, dabar reikės rengtis kitai. Reikės tartis su arenomis, viešbučiais dėl kitų metų. Bilietų pardavimas į atrankos turnyrą Kaune sustabdytas. Šioje situacijoje laimėtojas yra virusas. Priimtas toks sprendimas, jį reikia gerbti ir rengtis kitiems metams“,– kalbėjo M. Špokas.