Kada ir kokios kaukės gali apsaugoti nuo koronaviruso

Apsauginė kaukė
Apsauginė kaukė
  © Pixabay.com

Kad neužsikrėstų koronavirusu, daug žmonių pasaulyje dėvi kaukes. Lietuvos gyventojai, kurie spėjo, jau seniai iššlavė kaukes iš vaistinių. Ar gali jie dabar būti ramūs?

Žinoma, nespėję įsigyti apsauginės kaukės, gali ją pasisiūti patys. Instrukcijų, kaip tai padaryti, galima rasti internete. Tačiau medikai įspėja, kad tik specialios medicininės kaukės, skirtos ligoninių slaugytojams, yra efektyvios, nes jos sugeria skysčius iš vidinės pusės ir išgarina į išorę.

Vokiečių lašelinių infekcijų specialistas dr. Frühweinas iš Miuncheno paaiškino, kad šiuo metu burnos apsauga negali būti rekomenduojama kaip būtina priemonė. Įprasta operacinė kaukė yra per silpna, kad galėtų apsaugoti nuo virusų. Vietoj jos reikėtų rinktis II arba III klasės FFP apsaugines kaukes.

Deja, ir jos turi trūkumų. Uždengus burną tokiu filtru, kvėpavimas gerokai pasunkėja, nes kaukė išfiltruoja 95 proc. įkvepiamo ir iškvepiamo oro. Neigiami šalutiniai efektai, kuriuos sukelia tokia kaukė, gali nusverti jos naudą.

Jeigu vis tiek ryžtatės dėvėti kaukę, būtinai patikrinkite, ar joje yra suformuotas kauburėlis nosiai. Tik taip medžiaga tiks prie veido. Kaukė turi būti gerai prigludusi.


Popierinė kaukė

Popierinė kaukė© Pixabay.com

Dauguma kaukių, kurias galima įsigyti parduotuvėse, neapsaugo nuo tokios infekcijos, nes jos būna pagamintos iš labai plono popieriaus.

Nepamirškite ir kitų apsaugos ir higienos priemonių. Svarbu kruopščiai plauti rankas ir vengti bet kokio kontakto su užsikrėtusiais asmenimis.

Stenkitės rankomis neliesti burnos, nosies, netrinti akių. Mat šiose vietose gleivinė yra labai jautri. Dėl to prasminga dėvėti apsauginė burnos kaukę, nes ji automatiškai apsaugo nuo tokių nesąmoningų prisilietimų.

Lygiai taip pat prasminga ir akių apsauga. 


Apsauginė kaukė

Apsauginė kaukė© Pixabay.com

Dėvintieji apsauginę kaukę turėtų ją reguliariai keisti, o panaudotas išmesti į joms tinkamą konteinerį. Kitaip ant kaukės susikaups daugiau virusų ir kitokių ligų sukėlėjų, nei galėtumėte jų „prisirankioti“ vaikščiodami atviru veidu.

Naudokite apsauginę kaukę nuo koronaviruso tik kartu su kitomis prevencinėmis ir higienos priemonėmis.


Kaukės

Kaukės© Pixabay.com