Didėja spaudimas Rusijai dėl įvykių Sirijoje

Turkijos karys Idlibe
Turkijos karys Idlibe
  © SCANPIX
BNS
2020-02-28 20:56

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir JAV vadovas Donaldas Trumpas penktadienį kalbėdamiesi telefonu sutarė dėl žingsnių, skirtų užkirsti kelią „humanitarinei tragedijai“ šiaurės Sirijoje po to, kai per režimo ataką žuvo 33 turkų kariai, informavo Turkijos prezidentūra.

„Abu lyderiai sutarė dėl [skubių] papildomų žingsnių, kad būtų išvengta didelės humanitarinės tragedijos Idlibo regione“, – sakoma pranešime.

Tuo metu Baltųjų rūmų pranešime apie tą patį pokalbį sakoma, kad D. Trumpas ir R. T. Erdoganas paragino Rusiją ir Siriją „nutraukti“ karinę operaciją Idlibo regione.

JAV vadovas taip pat „išreiškė užuojautą ir pasmerkė“ Rusijos remiamų Sirijos pajėgų surengtą bombardavimą, pareikalavusį 33 turkų karių gyvybių.

„Abu lyderiai sutarė, kad Sirijos režimas, Rusija ir Irano režimas privalo nutraukti savo puolimą, kad nežūtų ir nebūtų perkelti daugiau nekaltų civilių“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.