Eurolyga: „Žalgiris“ kaunasi dėl vienuoliktos pergalės
Tiesiogiai

Kauno „Žalgiris“ - „AX Armani“/Euroleague.net nuotr.
2020-02-28 19:15

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje penktadienio vakarą pradės mūšį dėl pergalės, kuri sutvirtintų kauniečių pozicijas siekiant vietos Eurolygos aštuntuke.

Lietuvos čempionų ekipos varžovas -  Milano klubas „AX Armani“ iš Italijos. Ettores Messinos treniruojama „AX Armani“ komanda išgyvena ne geriausius laikus. Eurolygoje per pastarąsias septynerias rungtynes ji laimėjo tik kartą. Tuo metu Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai per pastarąsias dešimt Eurolygos rungtynių laimėjo 7 sykius ir yra pasirengę toliau kilti turnyro lentelėje. Italijos klube rungtyniauja Artūras Gudaitis, tačiau Kaune jo nepamatysime. Krepšininkas nesveikuoja ir liko Milane.

„Milano ekipa – viena talentingiausių Eurolygos komandų, – rungtynių išvakarėse kalbėjo Š. Jasikevičius. – Jos žaidimas banguoja, kaip ir daugelio ekipų. „AX Armani“ turi žaidėjų, kurie gali nuspręsti susitikimo baigtį. Turime pirmiausia koncentruotis į gynybą ir tęsti gerą dinamiką.“

Saugantis pasaulyje siaučiančio koronaviruso visi į rungtynes atvykstantys žiūrovai tikrinami, prie pagrindinių įėjimų įrengtos palapinės, kuriose aistruolių kūno temperatūra tikrinama termovizoriais. Jei šie užfiksuos aukštesnę nei įprastą kūno temperatūrą, asmuo bus dar kartą patikrintas atskirai ir, rezultatams pasitvirtinus, jis į „Žalgirio“ areną nebus įleistas.

Dėl šių priemonių sumažintas įėjimų į „Žalgirio“ areną skaičius: visi srautai kreipiami per pagrindinius pirmo ir trečio aukšto įėjimus.

Rungtynės Kaune prasidės 20 val. Kviečiame šio susitikimo rungtynių eigą sekti portale Alfa.lt.

Rungtynių eiga

„Žalgirio“ ekipa rungtynes pradeda tokiu starto penketu: Th. Walkupas, A. Milaknis, P. Jankūnas, E. Ulanovas, J. Landale'as.

2 min. Ekipos apsikeitė taikliomis atakomis - 2:2.

3 min. J. Lanadele'as išveda kauniečius į priekį, bet į tai V. Micovas atsako tritaškiu.

5 min. J. Landale'as su P. Jankūnu traukia „Žalgirį“. Įpusėjus pirmam kėliniui 15:13 laimi šeimininkai.

7 min. Po V. Micovo dvitaškio (16:18) Š. Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

8 min. M. Rollas padidino atotrūkį (16:20).

10 min. Po pirmo kėlinio priekyje mūsiškiai 27:25. Lietuvos čempionai per pirmą kėlinį nepataikė nė vieno tritaškio (0/3), svečiai įmetė 4 iš 7.

12 min. Kauno klubas po N. Hayeso tritakio atitrūksta 33:25. Rokui Jokubaičiui skiriama nesportinė pražanga. Ją Milano krepšininkai išnaudoja minimaliai (33:27).

16 min. Šeimininkai pirmauja 39:30.

18 minSvečiai griauna „Žalgirio“ gynybą ir taikliomis atakomis išsiveržia į priekį 42:41.

20 min. Komandos ilsėtis išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 53:44. Per du kėlinius šeimininkai kamuolį prarado tik du kartus.

24 min. Po ilgosios pertraukos Milano ekipa pradėjo vytis šeimininkus - iš žalgiriečių pranašumo nebeliko nieko - Milano klubas išsiveržė į preikį 61:60

27 min. J. Landale'as persvėrė rezultatą (63:61).

30 min. Prieš paskutinį kėlinį „Žalgiris“ išlaiko taško persvarą 72:71.

31 min. J. Landale'as pataikė tritaškį - 75:71.

34 min. Abi komandos klysta, atakos rezgasi sunkiai. P. Jankūnas pataikė tritaškį ir Kauno klubas atitrūksta 82:76.

37 min. Z. Leday tritaškis Lietuvos ekipai padeda pabėgti 86:78.

39 min. Šeiminkai laimi 89:82. S. Keiferis pataikė tritaįkį, sumažindamas Šeinminikų persvarą iki dviejų taškų  - 89:87.

40 min. Likus žaisti tris sekundes - 90:90. Pratęsimas.

41 min. Lukas Lekavičius pataikė tritaškį - 94:91.

44 min. „Žalgiris“priekyje 96:93. Likus žaisti 45 sek. mūsų eukipa pirmauja 101:96.

45 min. „Žalgiris“ švenčia vienuoliktą pergalę rezultatu 105:97. Tai svarbu, nes kauniečiai pirmas runtynes pralaimėjo keturiais taškais (81:85).