J. Olekas apie koronaviruso sukeltą paniką: pasitikėkime mūsų medikais
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2020-02-28 17:57

Valstybės reakcija į atėjusį koronavirusą yra dviprasmiška, mano europarlamentaras, buvęs sveikatos apsaugos ministras ir gydytojas Juozas Olekas. Iš vienos pusės, gerai, kad yra ruošiamasi galimai epidemijai, tačiau valstybės vadovai galimai kelia nepagrįstą paniką.

„Lentynos tuščios, kruopų nėra parduotuvėse. Tai rodo, kad tam tikra panika yra“, – teigė politikas.

„Alfa taško“ studijoje J. Olekas stebėjosi, kad beveik visa komunikacija dėl koronaviruso užsiima politikai, o ne medikai ir kiti ekspertai, kurie galėtų kur kas veiksmingiau nuraminti šalies gyventojus.

„Dabar susidaro vaizdas, kad Skirmantas Malinauskas yra vyriausiasis mūsų daktaras, o mūsų patyrę profesoriai, specialistai tik kas kur išlenda į kokią žiniasklaidą, o ne yra vedantieji, kurie pataria žmonėms“, – teigė europarlamentaras.

Šiame kontekste labai svarbus ir dabartinio sveikatos ministro Aurelijaus Verygos vaidmuo. J. Olekas pripažįsta, kad ministras laikosi profesionalios pozicijos ir vykdo veiksmus teisingai, nors ir pavėlavęs.

„Aš manau, kad mano kolega (A. Veryga – red. past.) sako tiesą ir teisingus dalykus. Galbūt šiek tiek vėlai – jo pasigedome praeitą savaitę, kai buvo priimti sprendimai ir dėl tos pačios ekstremalios situacijos, – mano socialdemokratas. – Tik dar kartą sakau, kad yra prarastas tam tikras ryšys tarp medikų, pacientų ir pasitikėjimo administracija.“

Medikų bendruomenės nario J. Oleko patarimai gyventojams yra paprasti: nepanikuokite, pasitikėkite medikais ir vadovaukitės jų rekomendacijomis.

„Rankų švara, per didelis nesiglėbesčiavimas ir nesiglaustymas, nėjimas į dideles spūstis, kur žmonės sueina, – tai yra pirminis ir pakankamas barjeras, kuris leidžia apriboti susirgimo plitimą“, – teigė medikas. 

Socialdemokratai sieks, kad Lietuvos politika eitų link kairės

Socialdemokratų partijoje yra jaučiami tam tikri politiniai nesutarimai tarp pirmininko Gintauto Palucko ir garbės pirmininko, buvusio eurokomisaro Vytenio Andriukaičio – kol pirmasis teigia, kad po rinkimų yra neatmetamas koalicijos su konservatoriais variantas, antrasis bet kokias sąsajas su dešiniaisiais atmeta. Kurio balsas bus paskutinis?

Jųdviejų kolega J. Olekas neigia šį numanomą konfliktą – pasak politiko, abu partijos lyderiai partijos kryptį mato panašiai.

„Man atrodo, kad tiek V. Andriukaitis, tiek G. Paluckas lygiai taip pat sako: mūsų tikslas – sudaryti centro kairės vyriausybę. Tad kol kas konservatoriai prie centro kairės nelabai tinka“, – juokavo socialdemokratų veteranas.

Nejaugi ši partija dar kartą ryžtųsi galimam bendradarbiavimui su valstiečiais, net jei praėjusį kartą dėl koalicijos nutraukimo socialdemokratų partija skilo, nepaklususiems galiausiai sukūrus „socialdarbiečių“ partiją?

J. Olekas priminė, kad koalicija sugriuvo dėl valstiečių kaltės, o apie galimą bendradarbiavimo atnaujinimą, anot jo, kalbėti dar per anksti.

„Mes pasitraukėme, kai nesutikome balsuoti dėl miškų reformos, tada ponas Skvernelis nubėgo pas konservatorius, užsitikrino Landsbergio balsus ir nubalsavo. Mūsų nuomone, buvo nesiskaitoma tuo atžvilgiu ir kai kuriais kitais, – paaiškino europarlamentaras. – Aš manau, kad reikia sulaukti rinkimų rezultatų, ir tada pasižiūrėsime, kas bus Seime.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.