Nenugalimųjų akistatą nutraukė baltas rankšluostis

D. Wilderis ir T. Fury
D. Wilderis ir T. Fury
  © SCANPIX/REUTERS
Alfa.lt
2020-02-23 22:03

WBC (Pasaulio bokso tarybos) pasaulio čempiono titulas atiteko Tysonui Fury. Sekmadienį vykusioje intriguojančioje akistatoje jis nugalėjo iki tol niekam nepralaimėjusį Deontay Wilderį.

Las Vegase vykusi dvikova baigėsi 31 metų sportininko pergale septintame raunde. T. Fury prispaudė varžovą į ringo kampą ir tuomet D. Wilderio, kuris iki tol kelis kartus buvo pasiųstas į nokdauną, trenerių štabo narys metė į ringą baltą rankšluostį. D. Wilderis tokiu savo komandos žingsniu liko nepatenkintas, tačiau sprendimo niekas nepakeitė. Boksininkui buvo įskaitytas techninis nokautas.

Milžiniška fizine jėga ir triuškinamais smūgiais išgarsėjusiam D. Wilderiui tai buvo pirma nesėkmė per karjerą. Iki tol 34 metų 201 cm ūgio amerikietis buvo iškovojęs 42 pergales, net 41 iš jų pasiekė nokautu. WBC čempiono diržą D. Wilderis laimėjo 2015-aisiais, kai nugalėjo kanadietį Barmane'ą Stiverną. Amerikietis šį titulą apgynė net 10 kartų.

31 metų 206 cm ūgio romų kilmės brito T. Fury sąskaitoje dabar jau 30 iš eilės pergalių.

Tai buvo antroji D. Wilderio ir T. Fury tarpusavio akistata. 2018 m. gruodį jų dvikova baigėsi lygiosiomis. Tada 12-ajame raunde D. Wilderis pasiuntė varžovą į nokdauną, tačiau šis atsistojo ir pabaigė mūšį.

Kaip skelbė ESPN, abu boksininkai už kovą turėjo gauti mažiausiai po 5 mln. JAV dolerių. Manoma, kad iš viso kiekvienas boksininkas uždirbs po 25 mln. JAV dolerių, jiems kapsės procentai ir nuo parduotos dvikovos transliacijos.