Pakistanas ir Afganistanas dėl koronaviruso nutraukė susisiekimą su Iranu

Praeiviai Teherane
Praeiviai Teherane
  © SCANPIX
BNS
2020-02-23 19:00

Pakistanas sekmadienį uždarė savo sausumos sieną su Iranu, o Afganistanas įšaldė susisiekimą oro ir antžeminiu transportu su kaimynine šiitiška respublika, regione augant nerimui dėl greitai daugėjančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Tiek Afganistanas, tiek Pakistanas turi ilgas akytas sienas su Iranu, kurias dažnai kerta kontrabandininkai ir prekeiviai žmonėmis, o milijonai Afganistano pabėgėlių šiuo metu gyvena šiitiškoje respublikoje, todėl būgštaujama, kad infekcija gali lengvai išplisti į šias šalis.

„Uždarėme savo sieną su Iranu dėl pranešimų apie ten plintantį koronavirusą“, – pareiškė aukšto rango pareigūnė Ayesha Zehri, dirbanti su Iranu besiribojančioje Pakistano pietvakarinėje Beludžistano provincijoje.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad panašių priemonių ėmėsi Kabulas.

„Siekdamas užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui ir apsaugoti visuomenę, Afganistanas sustabdo bet kokį keleivių judėjimą (oro ir žemės transportu) į Iraną ir iš jo“, – tviteryje paskelbė afganų Nacionalinio saugumo taryba.

Anksčiau sekmadienį Iranas pranešė apie aštuonis mirčių nuo mirtinai pavojingo viruso COVID-19 atvejus – tai yra didžiausias aukų skaičius už Kinijos ribų ir pirmieji tokie atvejai Artimuosiuose Rytuose.

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei apkaltino užsienio žiniasklaidą mėginant pasinaudoti ligos protrūkiu siekiant sutrikdyti visuotinius rinkimus šalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.