Italijoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 100, šalies šiaurėje paskelbtas karantinas

Apsauginė kaukė
Apsauginė kaukė
  © Pixabay.com
BNS
2020-02-23 14:20

Italijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius viršijo 100, sekmadienį patvirtino Lombardijos regiono vadovas, šiauriniams miesteliams sunkiai sekantis suvaldyti greitai plintančią infekciją.

Kaip televizijai „SkyTG24“ sakė Attilio Fontana, šalyje buvo užfiksuota „per 100 atvejų“, iš jų 89 – Lombardijoje, daugiausia Kodonjo miestelyje, esančiame už 70 km į pietryčius nuo Milano.

Reaguodamas į augantį naujų atvejų skaičių, Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) šeštadienį paskelbė, kad 11 Italijos šiaurinių miestelių bus įvestas karantinas, paveiksiantis apie 50 tūkst. žmonių.

Italijoje – šalyje, kuri sausį pirmoji uždraudė skrydžius iš Kinijos ir į ją, – nuo viruso COVID-19 jau mirė du žmonės.

Pirmieji virusu užsikrėtė du turistai kinai, kurie tebėra Romoje, kur jiems buvo paskirtas karantinas. Dar vienas vyras, kuris buvo paguldytas į tą pačią ligoninę Italijos sostinėje, vėliau pasveiko ir buvo išrašytas, pranešė pareigūnai.

Tarp užsikrėtusiųjų yra ir žmonių, gyvenančių kituose keturiuose Italijos regionuose.

Šeštadienį liga buvo diagnozuota 79 žmonėms, o valdžios institucijos perspėjo, kad ligos atvejų skaičius gali dar išaugti. 

Vis tik G. Conte paragino italus „nepasiduoti panikai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.