D. Grybauskaitės kirtis G. Nausėdai: penktadienį derybos Briuselyje žlugo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė balsuoja išankstiniuose rinkimuose
Prezidentė Dalia Grybauskaitė balsuoja išankstiniuose rinkimuose
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-02-22 14:38

Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad negalima kalbėti apie šalies laimėjimus derantis dėl ilgamečio Europos Sąjungos biudžeto, kol derybos baigtos.

Ji reagavo į prezidento Gitano Nausėdos vertinimus, kad ES biudžeto projekte Lietuvai numatyta beveik 200 mln. eurų kompensacija dėl emigracijos jau įtvirtinta.

„Pasakysiu labai trumpai ir aiškiai: derybos vakar neįvyko. Vadinasi, visi pasiūlymai dingo nuo stalo, viskas bus iš naujo. Kol nebaigei derėtis, kalbėti apie tarpinius laimėjimus negalima, nes jų gali nelikti (...) Vakar derybos žlugo“, – Vilniaus knygų mugėje šeštadienį sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentas G. Nausėda penktadienio vakarą žurnalistams kalbėjo, kad ES biudžeto projekte Lietuvai numatyta kompensacija dėl emigracijos turėtų išlikti, nepaisant to, kaip toliau klostysis derybos.

Tai šalies vadovas pareiškė Briuselyje pasibaigus viršūnių susitikimui, kurį valstybių vadovai paliko neradę sutarimo dėl 2021–2027 metų biudžeto.

„Mūsų argumentas dėl depopuliacijos pasiekė Briuselio specialistų ir širdis ir protus, dėl to mes šiandien jau turime beveik 200 mln. eurų daugiau“, – žurnalistams penktadienio vakarą sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tas laimėjimas jau niekur nedings, nes jis jau yra implementuotas (įtvirtintas)“, – pridūrė prezidentas.

Kompensacija daug gyventojų praradusioms šalims numatyta viršūnių susitikimo išvakarėse paskelbtame biudžeto projekte.

Jei ši nuostata bus patvirtinta, lėšos bus pridėtos prie vadinamojo sanglaudos finansavimo, skirto mažinti skurdesnių Europos regionų atsilikimą.

G. Nausėda tikisi, kad ES biudžetas bus patvirtintas per artimiausius porą mėnesių.

Kitas ES Vadovų Tarybos susitikimas numatomas kovo mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.