„Žalgiris“ baskams atsirevanšavo didesniu skirtumu

L. Lekavičius/Euroleague.net nuotr.
2020-02-20 21:31

Sprendimas atvykti į „Žalgirio“ areną ir stebėti rungtynes yra kiekvieno aistruolio savanoriškas sprendimas/Euroleague.net nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žengė svarbų žingsnį link išsvajoto Eurolygos aštuoneto.

Ketvirtadienio vakarą Vitorijoje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nutraukė penkių iš eilės pralaimėjimų „Baskonia“ (Ispanija) ekipai seriją. Žalgiriečiai svečiuose 74:60 (13:17, 17:18, 21:10, 23:15) nugalėjo Duško Ivanovičiaus treniruojamą Ispanijos klubą ir taip pasiekė revanšą už nesėkmę Kaune pirmame rate 58:70. Tai buvo dešimtoji Lietuvos čempionų pergalė turnyre.

Per pirmus du kėlinius svečiams nekrito iš toli, žalgiriečiai daug klydo, tačiau vilčių teikė įtikinamai laimima kova po krepšiu dėl kamuolio. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 35:30. Po ilgosios pertraukos Kauno klubo žaidėjai pradėjo taikliau šaudyti iš toli. Iniciatyvos ėmėsi naudingiausiu Karaliaus Mindaugo taurės turnyro žaidėju išrinktas Edgaras Ulanovas. Pataikęs tris tritaškius iš 5 jis tapo rezultatyviausiu „Žalgirio“ žaidėju. Iš viso puolėjas surinko 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. „Baskonia“ gretose nesulaikomas buvo Semajus Christonas. Jo sąskaitoje 17 taškų.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių laimėjo beveik dvigubai – 43:22.

Tarpusavyje „Baskonia“ ir „Žalgiris“ žaidė jau 22 kartus, pergalių santykis naudingas ispanams – 13:9.

„Baskonia“: S. Christonas 17 tšk., T. Šengelija 12, P. Henry ir A. Polonara po 6; „Žalgiris“: E. Ulanovas 15 (7 atk. kam., 3-3/5), L. Lekavičius 13, Z. Leday 11 (5 atk. kam.), T. Walkupas (6 rez. perd.) ir N. Hayesas (6 atk. kam.) po 8, A. Milaknis ir M. Gebenas po 7.

Rungtynių eiga

„Žalgirio“ starto penkete rungtynes pradeda Th. Walkupas, A. Milaknis,  E. Ulanovas, P. Jankūnas ir J. Landale'as.

2 min. Pirmieji taškus pelnė „Baskonia" krepšininkai, o po dviejų žalgiriečių klaidų šeimininkai išsiveržė 4:0.

4 min. A. Milaknis taikliai metė iš toli, dvitaškį pridėjo E. Ulanovas ir mūsiškiai priartėjo iki taško 5:6.

5 min. Svečiai perėmė kamuolį ir greitą ataką taikliai baigė E. Ulanovas, Lietuvos čempionus išvesdamas į priekį 7:6.

7 min. Po I. Diopo tritaškio Vitorijos klubas priekyje 11:7.

8 min. Slovėnas Z. Dragičius pataiko dvitaškį ir skirtumas padidėja iki šešių taškų (15:9).

9 min. Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlė nepadėjo - baudų metimais šeimininkai atitrūko 17:9. Kauniečiai kamuolį prarado jau 6 kartus.

10 min. Pirmą kėlinį „Baskonia“ laimėjo 17:13. Vitorijos klube taškus pelnė aštuoni žaidėjai, mūsų ekipoje - tik trys. Rezultatyviausiai kovoja Z. Leday, surinkęs 6 taškus.

13 min. L. Lekavičius sušvelnino skirtumą, tačiau gynyboje Kauno ekipos žaidėjai žaidžia silpnai. Po Y. Fallo dvitaškio (21:15) Š. Jasikevičius vėl paprašė minutės pertraukėlės.

15 min. N. Hayesas taikliai šturmuoja šeimininkų krepšį, šie atakuodami suklysta. J. Landale'as dvitaškiu sumažina skirtumą 21:19, o netrukus E. Ulanovas rezultatą išlygina 21:21.

16 min. Abi ekipos netaikliai atakuoja iš toli. Tačiau netrukus S. Christonas pataiko iš toli, dvitaškį prideda T. Šengelija ir „Baskonia“ atitrūksta 26:21.

18 min. Po E. Ulanovo tritaškio - 29:26.

20 min. Ilsėtis komandos eina „Baskonia“ klubui pirmaujant 35:30. Žalgiriečiai kovą po krepšiu laimi 15:10, tačiau kamuolį prarado 9 kartus. Itin prastas „Žalgirio“ tritaškių taiklumas - iš 12 bandymų taiklūs buvo tik 2.

24 min. Penkis „Žalgirio" taškus pelnė L. Lekavičius, o po T. Walkupo tritaškio Lietuvos klubas įgyja taško pranašumą - 40:39.

26 min. Z. Leday neklysta mesdamas iš vidutinio nuotolio ir didina persvarą 43:41. Baskonia“ atakos pradėjo strigti. Kauniečiai sėkmingai atsilaiko prieš kietą šeimininkų žaidimą. ėį:ėę.

27 min. A. Milaknis metė iš toli, kamuolys skriejo labai netaikliai, tačiau pats sugavęs pataikė dvitaškį - 45:43.

30 min. Pagerėjus kauniečių atakoms iš toli ir vidutinio nuotolio pasikeitė ir žaidimas. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ turi šešių taškų pranašumą (51:45).

32 min. Ketvirtą kėlinį dvitaškiu pradėjo N. Hayesas, o netrukus K.C. Riversas pataikė iš toli (56:45). Šeimininkų treneris Duško Ivanovičius skubiai paprašė minutės pertraukėlės.

33 min. Tuo Vitorijos ekipos nesėkmės nesibaigė. Martinas Gebenas pelnė du taškus, dar pataikė baudos metimą, išlaikydamas 11 taškų pranašumą. Kovą dėl kamuolių svečiai laimi 31:16.

37 min. E. Ulanovas taikliai šauna iš toli (62:50). Šeimininkai nepataiko, bet „Žalgiris" netrukus du kartus praranda kamuolį. Tai jau septynioliktoji klaida.
38 min. Po L. Lekavičiaus metimo
„Žalgiris“ turi jau 14 taškų persvarą - 67:53. Ispanai bando gelbėtis minutės pertraukėle.

39 min. Į kiekvieną „Baskonia“ žaidėjų ataką „Žalgiris“ atsako tuo pačiu. Likus žaisti minutę  „Žalgiris“ preikyje 69:56.

40 min.  E. Ulanovas pataikė iš toli, padėdamas klubui išlaikyti reikalingą pranašumą (namie kauniečiai pralaimėjo 12 taškų skirtumu). Norėdami ištirpdyti šią persvarą šeimininkai pradėjo neleistinai prasižengti. Teisėjai peržiūrėjo įrašą, ar nevertėtų baskams skirti nesportinės pražangos. L. Lekavičius pataikė du baudų metimus. Šeimininkų ataka baigėsi nepavykusiu dėjimu į krepšį ir „Žalgiris“ iškovojo labai svarbią pergalę 14 taškų skirtumu 74:60.