Rusai į Karaliaučių keliauja už ES pinigus

ES traukiniai
ES traukiniai
  © Pixabay.com
BNS
2020-02-20 20:55

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius perspėjo, kad Europos Sąjungai (ES) neskyrus tinkamo finansavimo Karaliaučiaus tranzito schemai, gali pasunkėti Rusijos piliečių galimybės keliauti per Lietuvą.

Lietuvai stojant į ES, buvo suderinta schema, pagal kurią Rusijos piliečiai tarp žemyninės Rusijos dalies ir Karaliaučiaus krašto gali traukiniais keliauti supaprastinta tvarka, o tranzito dokumentus Lietuvos konsuliniai pareigūnai įteikia traukinyje.

Lietuva siekia, kad 2021-2027 metų ES biudžete šiai programai būtų skirta 215 mln. eurų. Europos Komisija ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis pasiūlė skirti 139 mln. eurų.

„Lietuva sąžiningai įgyvendina šį ES ir Rusijos susitarimą, tačiau sumažinta Lietuvai skirta daugiametės finansinės perspektyvos dalis tikrai apsunkins tranzito schemos įgyvendinimą, o kalbant paprasčiau – Rusijos Federacijos piliečių galimybes vykti į ir iš Kaliningrado“, – BNS atsiųstame komentare teigė L. Linkevičius.

ES vadovai derybas dėl naujojo ES biudžeto pradėjo ketvirtadienio vakarą.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.