Turkijos pajėgos pradėjo puolimą Idlibe, Rusija atkirto, skaičiuojamos aukos
Atnaujinta 21:18

Turkijos kariuomenė
Turkijos kariuomenė
  © SCANPIX
BNS
2020-02-20 17:07

Sirijos šiaurėje Rusijos šturmo lėktuvai sunaikino sukilėlių šarvuotąją techniką, pradėjusią puolimą prieš Damasko karius padedant Turkijos pajėgoms, ketvirtadienį pranešė Sirijoje Maskvos įkurtas Konflikto šalių sutaikymo centras.

„Siekiant neleisti gaujoms judėti giliau į Sirijos teritoriją, Rusijos oro pajėgų lėktuvai SU-24 Sirijos vadovų prašymu smogė prasiveržusioms ginkluotų teroristų formuotėms“, – naujienų agentūrą „Interfax“ informavo centro atstovai.

„Tai leido Sirijos kariuomenei sėkmingai atremti visus išpuolius. Ji sunaikino vieną tanką, šešias pėstininkų kovos mašinas ir penkis pikapus su didelio kalibro kovotojų ginklais“, – pridūrė jie.

Sirijos sukilėliams ir juos remiančioms Turkijos pajėgoms ketvirtadienį susirėmus su Damasko režimo pajėgomis šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje žuvo 27 kovotojai, įskaitant du turkų karius, pranešė konfliktą stebinti nevyriausybinė organizacija.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ nurodė, kad žuvo 11 režimo kovotojų, 14 sukilėlių ir du Turkijos kariai.

Anksčiau ketvirtadienį vietos žiniasklaida pranešė, kad Sirijos opozicijos daliniai ir juos remiančios Turkijos pajėgos pradėjo karinę operaciją Idlibo provincijos pietrytinėje dalyje prieš Damasko vyriausybės pajėgas.

Kaip pranešama, buvo atakuojamos Sirijos vyriausybės pajėgų, anksčiau šį mėnesį išstūmusių sukilėlius ir džihadistus iš Idlibo provincijos rytinės dalies, pozicijos.

Turkijos pajėgos artilerijos ugnimi parėmė sirų sukilėlių puolimą provincijos pietryčiuose. Kovotojai užėmė Nairabo gyvenvietę šalia automagistralės M4, už 10 km į pietryčius nuo Idlibo miesto ir už 6 km į vakarus nuo Sarakibo miesto.

Pirminiuose pranešimuose buvo skelbiama, kad opozicijos pajėgos sunaikino vyriausybės pajėgų tanką ir šarvuotąją mašiną, o dar vieną tanką užgrobė.

Ketvirtadienį vykdant operaciją Idlibe buvo nukauti 50 Sirijos armijos karių, penki tankai, du šarvuočiai ir haubica, pareiškė Turkijos gynybos ministerija.

Anksčiau ministerija taip pat pranešė, kad per antskrydžius tame rajone žuvo du Turkijos kariai ir kad dar penki buvo sužeisti.

Rusija vėliau paskelbė, kad turkų pajėgos nutraukė artilerijos ugnį prieš Sirijos vyriausybės pajėgas, gavusios Rusijos pajėgų prašymą specialia telefono linija, turinčia padėti išvengti abiejų šalių konfliktų.

„Konfliktų šalinimo linija Turkijos atstovai buvo informuoti, kad Rusijos objektyvios kontrolės priemonės atskleidė, jog sirų kariuomenės padaliniai buvo apšaudyti artilerijos pabūklų iš turkų pozicijų. Per tą [incidentą] buvo sužeisti keturi Sirijos kariai“, – nurodoma minėto rusų centro pareiškime.

„Pateikus šią informaciją Turkijos atstovams, jų artilerijos ugnis buvo nutraukta“, – pareiškė centro atstovai.

Rusijos kariškiai taip paragino Turkiją neberemti Sirijos sukilėlius, teigdami, kad tai padėtų išvengti tolesnių susirėmimų.

„Atkreipiame dėmesį, kad tai nėra pirmas atvejai, kai Turkijos ginkluotosios pajėgos palaiko kovotojus. Raginame Turkiją liautis rėmus teroristinius veiksmus ir tiekus jiems ginkluote“, – sakoma taikinimo centro pranešime.

Tuo tarpuTurkija paprašė JAV dislokuoti dvi oro erdvės gynybos sistemas „Patriot“ šalies pietuose, siekdama atgrasyti Damaską ir jį remiančią Maskvą nuo karinių veiksmų Sirijos Idlibo provincijoje, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“ remdamasi neįvardytu aukšto rango Ankaros atstovu.

„Turkija paprašė JAV dislokuoti dvi zenitinių raketų kompleksų „Patriot“ baterijas savo pietiniame pasienyje, kad būtų užtikrinta atsakomųjų veiksmų laisvė, jei Rusijos aviacijos palaikomos Sirijos pajėgos ateityje surengs atakų, pranešė aukšto Turkijos pareigūnas Ankaroje“, – nurodė „Bloomberg“.

Šaltinis paaiškino, jog jeigu amerikietiškos raketų sistemos bus dislokuotos Turkijos Chatajaus provincijoje, Ankara galėtų panaudoti naikintuvus F-16 prieš Sirijos vyriausybės pajėgas Idlibe.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.