Jei J. Narkevičius dirba puikiai, tai ir K. Mažeika atrodo gerai
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2020-02-20 18:27

Kai Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis sako, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius dirba puikiai, tai gerai šnekantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika išties atrodo gerai bedirbantis – mano Seimo narys liberalas Simonas Gentvilas.

„Alfa taško“ studijoje apsilankęs politikas prisiminė, kad buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas buvo atleistas dėl „proveržio trūkumo“, tačiau mes dabar galime matyti, kad prie naujojo ministro to vadinamojo „proveržio“ taip ir neatsirado.

Nu kad gražiai komentuoja skandalus – taip. Bet visą inerciją, pokyčių inerciją sukūrė K. Navickas, kuris buvo nuimtas, – teigė S. Gentvilas. – K. Mažeika kol kas nepadarė nieko. Net ir tas pats „Klaipėdos paketas“, kuris buvo priimtas Seime, jis iš esmės buvo paruoštas K. Navicko komandos.“

Tačiau kodėl niekas, ypač opozicija, nebando kaltinti K. Mažeikos neveiksnumu ir imtis kažkokių konkrečių veiksmų? S. Gentvilo teigimu, priežastis yra paprasta – po J. Narkevičiaus skandalo ministrų kokybės kartelė yra kritusi taip žemai, kad jį atstatydinti reiktų jau tikrai neeilinio atvejo.

„K. Mažeika dabar gali būti atstatydintas nebent  tada, jei jis būtų nušovęs stumbrę, – ironiškai pakomentavo opozicijos atstovas. – Kai Vyriausybė nusistatė tokį dugną, tai antrą dugną sunku pramušti.“

V. Laukys – prastas politikas, nes viską dirbo tyliai

Atrodo, kad vakar K. Mažeika dėl visų aplinkosauginių problemų mūsų šalyje surado ir tikrąjį kaltininką – Aplinkos apsaugos departamento direktorių Vaidą Laukį, kuriam ministerija pasiūlė gražiuoju palikti vadovo postą.

Pats V. Laukys trauktis neketina, panašu, kad šioje kovoje jis turi ir sąjungininkų – vienas jų yra S. Gentvilas. Pats Seimo narys nestoja aršiai ginti departamento direktoriaus, tačiau pastebi, kad V. Laukys dirbo gerai, bet to niekad neparodė.

„V. Laukys yra prastas politikas, nes darė daug ką, atsiskaitė ir įgyvendino auditus, ėmėsi darbų, kurie buvo nurodyti, – paaiškino politikas. – Problema yra ministerijoje – ji vidinio audito nuostatų nuo 2018 m. pabaigos, kas buvo dėl aplinkosaugos kontrolės, beveik neįgyvendino nė vienos, departamentas įgyvendino viską. Tik visuomenei žinoma yra, kad dabar kraštinis yra V. Laukys, kuris dirba tik 14 mėnesių.“

Kokią esminę problemą, kurią įžvelgia departamento direktoriaus veikloje, – V. Laukys nebuvo pakankamai griežtas.

„Ko V. Laukys griežtai nepadarė, tai pirmų pareigūnų, inspektorių lygmeniu keleto galvų nenukirto. Pradedant Klaipėdoje, – mano S. Gentvilas. – Vat tas toks griežtumo nebuvimas, man atrodo, atveda prie to, kad jis dabar yra sekantis patiekalas.“

Lemtingąją stumbrės medžioklę tebelydi paslaptys

Garsiajame skandale dėl sausio 2 d. nušautos stumbrės jau antrą mėnesį vis paaiškėja naujų faktų. Valstietis Jonas Slapšinskas prisipažino „supainiojęs stumbrę su šernu“, tačiau niekaip negalėjo atskleisti, kas su juo dalyvavo medžioklėje. Galiausiai buvo atskleistos ir kitų dalyvių pavardės, tarp kurių buvo žymių politinių ir verslo veikėjų.

Labai daug prisidėjęs prie šios mįslingos medžioklės paslapčių atskleidimo, S. Gentvilas neslepia nusivylimo, kad žinomi asmenys vietoje prisipažinimo apsitvėrė tylos siena.

„Man liūdniausia dėl šio fakto, kad šauta buvo vieną kartą, vienas žmogus šovė, bet kodėl kiti 24 tylėjo, ypač kai jie buvo instruktuoti prieš medžioklę, kad miške yra stumbrė su stumbriuku“, – teigė Seimo narys.

S. Gentvilas yra įsitikinęs, kad visoje situacijoje gali slypėti ir daugiau paslapčių, o šūvį paleisti galėjo ir ne J. Slapšinskas.

„Aš girdžiu, kad šovė ne tas, suforminta buvo ant blaiviausio ir su žemiausiais antpečiais, – teigė politikas. – Kai pradedama meluoti, tu pradedi netikėti jo (J. Slapšinsko – red. past.) versija.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.