Baltarusija užsakė dar du tanklaivius per Klaipėdą

Klaipėdos uoste – ilgiausias tanklaivis (Nuotr. Klaipėdos uosto)
Klaipėdos uoste – ilgiausias tanklaivis (Nuotr. Klaipėdos uosto)
  © Archyvas
BNS
2020-02-20 14:26

Į Klaipėdą kovo mėnesį atplauks dar du Baltarusijai skirti naftos kroviniai – du tanklaiviai atgabens po 85 tūkst. tonų naftos, BNS patvirtino „Lietuvos geležinkeliai“. 

Pasak įmonės atstovo Martyno Burbos, Baltarusijos naftos eksporto bendrovė BNK informavo geležinkelius, kad tanklaivių laukiama kovo 3–4 ir 13–15 dienomis.

„Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė BNS teigė, kad kol kas neaišku, iš kur atplauks nafta, taip pat nežinomi tanklaivių pavadinimai. 

„Lietuvos geležinkeliai“ planuoja iš Klaipėdos iki Baltarusijos sienos pervežti po 100–150 vagonų naftos per parą. M. Burba paaiškino, kad pergabenti kiekvienam iš naujų krovinių reikės maždaug po 10 dienų. 

Sausio pabaigoje į Klaipėdą atplaukė pirmas laivas su norvegiška nafta Baltarusijai. 

Tanklaivis „Breiviken“ į Klaipėdą tuomet atgabeno apie 80 tūkst. tonų žaliavinės naftos, skirtos Baltarusijos Naftano naftos perdirbimo gamyklai. Prieš tai paskutinį kartą nafta per Lietuvą į Baltarusiją buvo gabenta 2017 m. 

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sausį pareiškė, kad šalis pasiruošusi pirkti naftos iš Azerbaidžano, Saudo Arabijos, Norvegijos, JAV ar kitų šalių pasaulinėmis kainomis, o naftos importą iš Rusijos ji planuoja sumažinti iki 40 proc. viso poreikio.

Maskvai ir Minskui nepasiekus susitarimo dėl naftos tiekimo 2020 m. sąlygų, Rusija nuo sausio 1 d. sustabdė naftos tiekimą Baltarusijos gamykloms, po kelių dienų tiekimas iš dalies atnaujintas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.