Mokslininkai surado būdą išgauti elektrą „iš oro“

Elektra
Elektra
  © 123rf.com
Alfa.lt
2020-02-20 17:52

Masačusetso Amhersto universiteto mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris naudoja natūralius proteinus, kad išgautų elektros srovę iš drėgmės ore. Tyrėjų teigimu, ši nauja technologija gali turėti rimtą įtaką atsinaujinančios energetikos vystymui, kovai su klimato kaita ar net medicinos ateičiai.

Portalas „Euronews“ praneša, kad vadinamasis „Air-gen“, arba oru maitinamas generatorius, yra sudarytas iš mažų elektrai laidžių laidelių, vadinamų proteinų nanolaideliais, kurie yra pagaminami iš mikrobų. Tada generatorius elektrodais yra sujungiamas su tais nanolaideliais, kurie išgauna elektrą iš vandens garų atmosferoje.

„Mes iš esmės išgauname elektrą iš oro, – teigė elektros inžinierius Jun Yao, kuris kartu su mikrobiologu Dereku Lovley ir sukūrė šią inovaciją. – „Air-gen“ gali išgauti švarią energiją visą parą, septynias dienas per savaitę.“

Ši Jun Yao laboratorijoje sukurta technologija neteršia aplinkos, yra atsinaujinanti ir labai pigi. Mokslininkai tvirtina, kad jie sugebėtų išgauti energiją net ir labai mažos drėgmės vietovėse kaip Sacharos dykuma ir turi didelį pranašumą prieš saulės ar vėjo energiją, nes „Air-gen“ nereikalinga nei saulės šviesa, nei vėjas, įrenginys gali veikti pastato viduje.

Kūrėjai teigia, kad dabartiniai „Air-gen“ prietaisai geba išgauti tik tiek energijos, kiek reikėtų smulkiems elektronikos prietaisams įkrauti, ir jau yra pasiruošę išradimą gaminti masiškai. Planuojama, kad kitas žingsnis bus sukurti mažus „Air-gen pleistrus“, kurie galėtų įkrauti nešiojamus prietaisus kaip išmanieji laikrodžiai, taip išvis panaikinant poreikį gaminti baterijas. Viliamasi, kad galiausiai šie mažieji elektros generatoriai bus naudojami ir išmaniesiems telefonams, panaikinant jau visiems įprastą periodinio jų krovimo problemą.

„Mūsų galutinis tikslas yra gaminti milžiniškas sistemas, – teigė Jun Yao. – Pavyzdžiui, ši technologija gali būti įmaišoma į sieninius dažus ir taip padėtų jūsų namus aprūpinti energija. Arba mes galime sukurti autonominius oru maitinamus generatorius, kurie kuo puikiausiai aprūpintų elektra.“