Ukraina uždraudė filmą, kuriame vaidino dabartinis jų prezidentas

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis
  © SCANPIX
Alfa.lt
2020-02-20 06:32

Ukrainos valstybinė filmų priežiūros tarnyba uždraudė poros filmų platinimą dėl nacionalinio saugumo sumetimų, tarp kurių buvo ir rusų bei ukrainiečių romantinė komedija, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko ir dabartinis šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Pasak šalies filmų prievaizdo, 2019 m. jie uždraudė 5 filmus, tarp kurių 3 – prašant Ukrainos saugumo tarnybai.

Portalas „The Moscow Times“ praneša, kad vienas iš uždraustų filmų buvo prancūzų fantastinis filmas „Padūkėliai iš Timpelbacho“ (pranc. „Les enfants de Timpelbach“) ir Holivudo veiksmo filmas „Mačetė“ (angl. „Machete“).

Ukrainos filmų tarnybos teigimu, šie filmai buvo uždrausti, nes viename jų vaidmenį atliko prancūzų aktorius Gerardas Depardieu, o kitame – amerikiečių kovos menų ekspertas Stevenas Seagalas. Abu šie aktoriai turi Rusijos pilietybę ir jiems yra draudžiama atvykti į Ukrainą dėl nacionalinio saugumo grėsmių.

Kiek keisčiau atrodo trečias filmas, kuriame vaidino ukrainiečių aktorius ir komikas, kuris praėjusiais metais tapo šalies prezidentu, – V. Zelenskis. Ukrainos filmų tarnyba patvirtino, kad jie uždraudė 2012 m. romantinę komediją „8 pirmieji pasimatymai“, nes jame pagalbinį vaidmenį atlieka rusų aktorė ir komikė Jekaterina Varvara.

Ukrainos filmų prievaizdas taip pat uždraudė ir du jaunų Rusijos režisierių sukurtus trumpametražius filmus.

Ukraina ėmėsi drausti rusiškus filmus 2014 m., kai Maskva aneksavo Krymą ir pradėjo kruviną karą Donbaso regione.