D. Motiejūnas į NBA ir Eurolygos klubų pasiūlymus kol kas nesigilina

Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas
  © Fotobankas

Šanchajaus „Sharks“ klubo lyderis Donatas Motiejūnas iš pradžių nebuvo įtrauktas į vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą dėl įtempto varžybų grafiko Kinijos lygoje, bet situacija pasikeitė, kai dėl koronaviruso Kinijos čempionatas buvo sustabdytas ir žaidėjas grįžo į Lietuvą.

Antradienį Dariaus Maskoliūno treniruojami vyrai Vilniuje rinkosi į pirmą treniruotę. Pasak stratego, vienintelis iš kandidatų D. Motiejūnas yra iškritęs iš žaidimo ritmo, nes nerungtyniauja daugiau nei mėnesį. Pats Donatas dėkoja treneriui Virginijui Mikalauskui, kuris padeda išlaikyti sportinę formą.

– Kaip rinktinė priėmė sugrįžėlį? – pasiteiravome 29 metų 213 cm ūgio puolėjo D. Motiejūno.

– Džiugiai. Esu labai laimingas būdamas čia. Aišku, kai kuriems žaidėjams atvykimas į rinktinę yra daug sunkesnis nei man. Kai kurie prieš porą dienų dar žaidė taurių turnyrų finaluose. Jie čia atvyko pavargę. O aš pastarąjį mėnesį nieko per daug neveikiau, todėl ypač laukiau rinktinės stovyklos ir labai džiaugiuosi čia būdamas.

– Kaip įvertintumėte savo sportinę formą? Nerungtyniaujate nuo sausio pabaigos.

– Nesėdėjau ant sofos. Kiekvieną dieną dirbau su treneriu V. Mikalausku. Jis žino, kaip man išlaikyti sportinę formą.

– Gal per pokalbį su rinktinės vyriausiuoju treneriu D. Maskoliūnu išgirdote, ko jis iš jūsų tikisi?

– Jis pabrėžė žaisti komandai ir laimėti rungtynes. Yra daug talentingų žaidėjų, kurie rungtyniauja aukščiausiame lygyje. Dvi pergalės būtų idealiausias variantas. To ir sieksime.

– Ar sulaukėte kokių nors žinių iš Šanchajaus „Sharks“ klubo?

– Daugiau žinių yra iš Kinijos krepšinio lygos. Ji paskelbė, kad čempionatas bus pratęstas balandžio 1 d. Likus trims savaitėms jau bus kviečiami žaidėjai treniruotis, tad išvykti į Kiniją reikėtų kovo antrą savaitę. Bet pagal dabartinę situaciją manome, kad realiai tai bus sunku įgyvendinti. Lauksime žinių. Man darbas – būti pasirengusiam ir kas dieną dirbti.

– Eurolygos klubai jumis domėjosi?

– Tuo klausimu kalbėjausi su savo agentu. Yra ne vienas ir Eurolygos, ir NBA klubas, kuris norėtų mane prisivilioti. Bet agentas komandų pavadinimais man galvos nekvaršino, nes mano situacija aiški – turiu sutartį su Kinijos klubu, o ją nutraukus, gali prasidėti bylinėjimasis. Tai nebūtų man naudinga.

– Koronavirusas Kinijoje dar nesuvaldytas. Ar yra tikimybė, kad atsisakytumėte vykti žaisti į Kiniją?

– Priklauso nuo situacijos. Jei padėtis liktų tokia pati, su agentu svarstytume visus įmanomus variantus.

– Jums labai padeda treneris V. Mikalauskas...

– Ateina, parodo pratimus ir išeina (šypsosi). Virginijus jau trečius metus man yra kaip gydytojas, psichologas, fizioterapeutas. Jis padėjo man atsistoti ant kojų, padeda ir verčia tobulėti.

– Jis kartu su rinktine vyks į Belgiją?

– Taip. Tai buvo suderinta su rinktine. Gražiai paprašiau, nes Virginijus kurį laiką dirbo rinktinėje. Jis taip pat išsiilgęs rinktinės. Mačiau, kaip jo veidas švyti būnant rinktinėje.