Prezidentūra taiso klaidas: nacionalinė premija V. Kuodytei bus įteikta pirmadienį
Ministerija spręs dėl nuobaudos darbuotojui; papildyta 15.29

V. Kuodytė
V. Kuodytė
  © Fotobankas
BNS
2020-02-14 14:18

Nacionalinė kultūros ir meno premija aktorei Viktorijai Kuodytei bus įteikta pirmadienį, BNS informavo prezidentūra.

Premiją įteiks prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas priverstas aktorei atskirai teikti premiją, nes ketvirtadienį, kai vyko iškilminga nacionalinių premijų teikimo ceremonija, ji nebuvo įleista į prezidentūrą.

Dėl to atsiprašė ir prezidentas, ir jo patarėja, ir Kultūros ministerija. Tos pačios dienos vakarą kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas bei prezidento patarėja Sonata Šulcė nuvyko į V. Kuodytės spektaklį Jaunimo teatre atsiprašyti.

Prezidentūroje ketvirtadienį apdovanoti nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, tačiau V. Kuodytė į ceremoniją nebuvo įleista, pasak prezidentūros, dėl „administracinės klaidos“. Menininkė nebuvo įtraukta į apdovanojamųjų sąrašą. 

Didžiausias Lietuvos kultūrinis įvertinimas V. Kuodytei skirtas už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Ministerija spręs dėl nuobaudos darbuotojui, į svečių sąrašą neįtraukusiam V. Kuodytės

Kultūros ministerija spręs dėl nuobaudos darbuotojui, kuris į Nacionalinių premijų teikimo ceremonijos svečių sąrašą neįtraukė laureatės aktorės Viktorijos Kuodytės.

„Iš sąrašą sudariusio darbuotojo ministras pareikalavo paaiškinimo, gavus jį bus sprendžiama dėl tarnybinės nuobaudos“, – teigiama Kultūros ministerijos penktadienį BNS atsiųstame komentare.

Kultūros ministerijos teigimu, už Nacionalinių kultūros ir meno premijų renginio organizavimą buvo atsakingi keturi darbuotojai, kuriems buvo pavestos skirtingos su renginio organizavimu susijusios užduotys.

„Vienas darbuotojų buvo atsakingas už sąrašo sudarymą. Sąrašas prieš renginį buvo derintas su Prezidentūra“, – rašoma komentare.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.