Didžiausia KMT sensacija: kaip V. Šeškus su Prienų vidutiniokais klupdė grandus

Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus
  © Edvard Blaževič

Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Rytas“, Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ šeštadienį uostamiestyje pradeda kovą dėl Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės (KMT) trofėjaus.

„Ryto“ krepšininkai Klaipėdoje gins titulą, bet Finalo ketverto varžybų aiškiu favoritu laikomas Kauno „Žalgiris“, pernai netikėtai suklupęs finale.

Didžiausia šio turnyro, anksčiau vadinto Krepšinio federacijos (LKF) taure, sensacija užfiksuota 2014 m. Prisiminimai iš tų varžybų nekelia malonių emocijų nei „Žalgirio“, nei „Ryto“ atstovams.

Premiją skyrė algoms

2014 m. kovo mėnesį šalies krepšinio padangę sudrebino kuklus Prienų „Tonybet“ klubas su kultiniu šio miesto treneriu Virginijumi Šeškumi.

Prienų komanda sensacingai triumfavo Finalo ketverto varžybose Panevėžio „Cido“ arenoje. Pusfinalyje prieniškiai 84:76 patiesė Kauno „Žalgirį“, o finale – 92:91 tuometį Vilniaus „Lietuvos rytą“. Abu šalies grandai tą sezoną varžėsi Eurolygoje.

„Artėjant šio sezono KMT finalams Klaipėdoje, prisimenu tas varžybas Panevėžyje. Be to, žmonės dažnai primena. Malonu. Neslėpsiu – širdelę paglosto“, – kalbėdamas su portalu Alfa.lt, šyptelėjo V. Šeškus, šiuo metu einantis LKL rungtynių eksperto pareigas.

Prieš šešerius metus niekas negalėjo suprasti, iš kur pilki vidutiniokai iš Prienų pasisėmė tiek energijos, kad dvi dienas paeiliui nukovė du šalies krepšinio lyderius.

„Niekas netikėjo mūsų galimybėmis, bet mes vis tiek ruošėmės rimtai. Pusfinalyje prieš „Žalgirį“ laimėjome žaisdami „ant emocijų“. O patekus į finalą žaidėjų nusiteikimas prieš „Lietuvos rytą“ buvo toks, kad jiems nereikėjo nieko sakyti ar raginti. Aišku, lydėjo ir sėkmė. Be to, kolektyvas buvo labai draugiškas ir vieningas. Šie faktoriai nulėmė pergalę“, – pasakojo V. Šeškus.

Jis prisiminė ir trumpą pokalbį su Pasvalio „Pieno žvaigždes“ treniravusiu Mantu Šerniumi: „Įveikėme pasvaliečius ketvirtfinalyje, o M. Šernius tada replikavo: ir ką jūs tame Finalo ketverte darysite? O mes padarėme!“

V. Šeškus pasakojo, kad tą patį vakarą Prienų komanda susirinko viename restorane. Treneris leidęs krepšininkas pašvęsti: „Ne kasdien tokios pergalės iškovojamos. Žiniasklaida kelias dienas rodė ir rašė apie mus. O iki tol visos naujienos buvo apie „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ reikalus.“

2014-ųjų LKF taurės laimėtojams atiteko 40 tūkst. litų (11,6 tūkst. eurų) premija.

„Prienų komandai tai solidi suma. Netgi fantastiška. Tuomet 40 tūkst. litų sudarė mūsų komandos mėnesio „algų kepurę“. Dažnai suplanuodavome vieną biudžetą, bet sezono metu jis kisdavo, ne visos žadėtos paramos sulaukdavome. Todėl kai staiga gauni tokią sumą, būna labai gerai“, – tikino V. Šeškus, gimtojo miesto klube ne tik treniravęs krepšininkus, tačiau nuolat užsiimdavęs ir rėmėjų paieška, ir kitais organizaciniais darbais.

2014-ųjų LKF taurės Finalo ketverto apdovanojimų ceremonijoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai stovėjo akmeniniais veidais, o tuometinis jų treneris Aleksandaras Petrovičius jau žinojo, kas jo laukia. Netrukus specialistui iš Kroatijos Vilniaus klubo vadovai pranešė apie atleidimą.

„Esu suskaičiavęs, kad su Prienų komanda kurdami sensacijas esame taip „atleidę“ gal tris „Lietuvos ryto“ trenerius. Jie tuomet buvo grandai ir atrodė, kad pralaimėti Prienams neturi teisės, – juokėsi Prienų krepšinio pergalių architektas. – Manau, kad prieš tą įsimintiną finalą „Lietuvos ryto“ žaidėjai iš karto sau „užsikabino“ aukso medalius. Juk ne prieš „Žalgirį“ žaisti – manė, kad mus nušluos. Mus tai papildomai motyvavo. Dar ir neblogai pataikėme. O kai įsibėgėjome, mūsiškius jau sunku buvo sustabdyti.“

Neabejoja „Žalgirio“ triumfu

Prienuose itin gerbiamas V. Šeškus sakė, kad po triumfo 2014-aisiais jo komanda kelias dienas maudėsi šlovės spinduliuose ir mėgavosi visuomenės dėmesiu. Didesnį ažiotažą Prienų krepšinyje sukėlė tik charizmatiškųjų brolių LiAngelo ir LaMelo Ballų atvykimas prieš dvejus metus.

Specialistas nemano, kad panaši sensacija gali nutikti šiemet. Ir nors pernai KMT finalas baigėsi netikėtu „Ryto“ triumfu prieš „Žalgirį“, šiemet Šarūnas Jasikevičius esą turėtų sugrąžinti taurę į Kauną.

„Netikiu, kad tokia komanda kaip „Žalgiris“ antrus metus paeiliui gali likti be taurės. Vienų rungtynių finale nutinka visko, ypač jei vieni nenusiteikia, o kiti žaidžia kaip ant sparnų ir gerai pataiko. Taip buvo mums. Tačiau „Žalgiris“ pastarąjį mėnesį demonstruoja tokį krepšinį, kokį žaisdami Lietuvoje jie sau neturi lygių. Pernykštė nesėkmė finale taip pat stiprina jų ambicijas. Jei reikėtų prognozuoti, „Žalgirio“ triumfo tikimybę vertinčiau 85 proc. Bet ir tie likę 15 proc. kitoms komandoms yra labai optimistiškas scenarijus“, – prognozavo V. Šeškus.

Visi KMT ir LKF finalai

2019 m. (Vilnius) „Rytas“ – „Žalgiris“ 70:67

2018 m. (Klaipėda) „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 81:62

2017 m. (Kaunas) „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 84:63

2016 m. (Vilnius) „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 67:57

2015 m. (Kaunas) „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 82:76

2014 m. (Panevėžys) „Tonybet“ – „Lietuvos rytas“ 92:91

2013 m. „Prienai“ – „Pieno žvaigždės“ 75:77 ir 81:60

2012 m. (Kaunas) „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 99:62

2011 m. (Alytus) „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 81:69

2010 m. (Vilnius) „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 77:65

2009 m. (Panevėžys) „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 84:82

2008 m. (Šiauliai) „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 83:72

2007 m. (Klaipėda) „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 84:65