„EuCham“: besivystančioje Europoje Lietuva yra antra geriausia vieta užsiimti verslu
Pirmoje vietoje – Estija

Verslas
Verslas
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2020-02-14 14:45

Nors daugelis besivystančių Europos valstybių pastaraisiais metais padarė nemenką pažangą verslo lengvinimo srityje, jos vis tiek pakankamai atsilieka nuo savo šiaurinių ir vakarinių žemyno kaimynių.

Remiantis Europoje veikiančias bendroves vienijančios nevyriausybinės organizacijos „EuCham“ sudarytu Geriausių Europos valstybių verslui (angl. „Best European Countries for Business“) reitingu, palankiausios šalys verslui Europoje yra Danija, Švedija, Norvegija, Suomija ir Šveicarija.

Tačiau vertinant besivystančią Europą geriausia šalimi verslui buvo pripažinta Estija, surinkusi 77,3 taško ir atsidūrusi 11-oje vietoje visame žemyne. Jai pavyko aplenkti Airiją, Belgiją, Liuksemburgą ir Prancūziją.

Neblogą pažangą padarė antroje vietoje regione atsidūrusi Lietuva, bendroje statistikoje pakilusi per dvi vietas. Ji su 70,8 balso yra 16-oje vietoje. Mūsų šalis pasirodė geriau nei Ispanija, Portugalija ar Italija.

Trečioje vietoje atsidūrė Sakartvelas (18 vieta žemyne), ketvirtoje – Slovėnija (20 vieta), o penketuką uždaro 21-oje vietoje Europoje esanti Latvija.

Reitingo dugne atsidūrė Rusija (43 vieta Europoje), Albanija, Bosnija ir Hercegovina bei Ukraina.

„EuCham“ sudaromas reitingas remiasi dviem pagrindiniais indikatoriais: Pasaulio banko sudaromu „Ease of Doing Business“ reitingu, kuriame Sakartvelas, Lietuva, Šiaurės Makedonija, Estija ir Latvija yra geriausiai įvertintos savo regione, ir „Transparency International“ rengiamu korupcijos suvokimo indeksu (angl. „Corruption Perceptions Index“), kuriame geriausiai regione įvertintos Estija, Lietuva, Slovėnija, Lenkija ir Sakartvelas. 


„EuCham“ geriausių Europos valstybių verslui reitingas 2020 m.

„EuCham“ geriausių Europos valstybių verslui reitingas 2020 m.© Organizatoriai


„EuCham“ geriausių Europos valstybių verslui reitingas 2020 m.

„EuCham“ geriausių Europos valstybių verslui reitingas 2020 m.© Organizatoriai