Tinklaraštininkas J. Mundeikis kviečia piketu pagerbti „mirusias bankinio ekonomisto smegenis“

Luminor
Luminor
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2020-02-14 09:01

Šiandien, vasario 14-ąją, 12.15 val. sostinės Europos aikštėje prieš „Luminor“ banko pastatą organizuojamas piketas, kuriuo ekonomistas ir tinklaraštininkas Justas Mundeikis ragina „pagerbti mirusias bankinio ekonomisto smegenis“.

Organizatorių teigimu, piketu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog žiniasklaidoje besireiškiantys privačių bankų analitikai neretai viešoje diskusijoje dalyvauja nepasiruošę ir savo teiginių negali pagrįsti faktais. Deja, tokios jų kalbos iškreipia visuomenės ir politikų supratimą apie realybę, o tai daro neigiamą poveikį, ypač viešojo sektoriaus politikos formavimui.

„Piketo dalyviai pasisako prieš privačių bankų kišimąsį į viešojo sektoriaus politikos formavimą. Geriausias to pavyzdys – „Luminor“ banko vyr. ekonomisto dr. Ž. Maurico pasisakymas, jog Lietuvoje mokytojų atlyginimai jau yra pakankamai dideli. Ž. Mauricas remiasi statistika, ištraukta iš konteksto, taip sukurdamas „alternatyvią realybę“, kuri neatlaiko jokios fundamentalios kritikos, kaip parodė ekonomisto Justo Mundeikio atlikta analizė (http://lithuanian-economy.net/2020/02/09/banko-prcikas-mauricas-debunked). Deja, tokie dr. Ž. Maurico pasisakymai veikia viešą nuomonę ir daro įtaką politiniams procesams“, ­­­– teigiama pranešime spaudai.

Pasak J. Mundeikio, tokie nepagrįsti banko analitiko pasisakymai yra arba visiško diletantiškumo ir nesiruošimo įrodymas, arba apraiška to, kaip privataus kapitalo įmonės veikia viešą opiniją per banko viešųjų ryšių darbuotojus. 

„Abi alternatyvos nedžiugina ir neturėtų būti toleruojamos Lietuvoje“, ­­­– teigia tinklaraštininkas.

Piketuotojai taip pat ketina išreikšti savo nepasitenkinimą, jog žiniasklaidos priemonės Lietuvoje neturi užsiauginusios „smegenų“ ­­­– socialinės, ekonominės srities žurnalistų, kurie taptų atsvara tokiam kryptingam viešosios nuomonės formavimui.

Pikete laukiama palaikymo iš profesinių sąjungų „Solidarumas“, „G1PS“ bei dėstytojų ir mokytojų judėjimo „Paskutinis prioritetas“.