Žaidėjų kovingumą išskyręs Š. Jasikevičius bedė pirštu į teisėjus

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2020-02-06 22:52

„Puolime žaidėme fantastinį krepšinį, bet gindamiesi ne viską atlikome iki galo. Geriausia turnyro komanda už tai baudė. Šių detalių ir pritrūko pergalei pasiekti“, – po pralaimėjimo Stambule „Anadolu Efes“ komandai konstatavo Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Žalgiriečiai pataikė net 19 tritaškių, tačiau galiausiai pripažino Eurolygos lyderių pranašumą 91:96.

„Anadolu Efes“ krepšininkai persilaužimą pasiekė antroje susitikimo dalyje, per kurią surinko 56 taškus.

„Dvejopas jausmas. Nors pralaimėjome rungtynes, bet esu patenkintas žaidėjų kovingumu. Buvo įspūdis, kad Stambule galime įveikti „Anadolu Efes“. Superjausmas. Bet antroji mačo dalis gynyboje buvo labai prasta. Vėl tos pačios dainelės, kai nepadarome pražangų, kai to labiausiai reikia. Negali laimėti prieš tokią komandą išvykoje, leisdamas jai viršyti pelnomų taškų vidurkį. Tas pats buvo Madride, Atėnuose, dabar apie tai kalbame ir čia“, – atsiduso Š. Jasikevičius.

Šarą ypač papiktino epizodas ketvirtame kėlinyje, kai Shane'as Larkinas puolime įsirėžė į Nigelą Hayesą, bet pražanga buvo užfiksuota būtent žalgiriečiui. Tuomet teisėjus užsipuolęs strategas gavo techninę pražangą.

„Mes nesulaukėme pagarbos. L. Lekavičius buvo stabdomas ne pagal taisykles, bet švilpė baudas tik prieš Sh. Larkiną. Suprantu, kad vienas yra superžvaigždė, o kitas tik kylantis žaidėjas. Tačiau tas epizodas su N. Hayeso pražanga tapo pagrindiniu mačo momentu. Ten buvo šimtaprocentinė Sh. Larkino pražanga puolime. Žaidžiame prieš geriausią komandą ir turime apie tai kalbėti. Man jokio skirtumo, pražanga ar ne, aš turiu kovoti už savo vyrus“, – dėstė Š. Jasikevičius.

Žalgiriečių treneris liko patenkintas įspūdingu tritaškių pataikymu: „Puolime žaidėme gerai. 19 tritaškių yra kažkas tokio. Tiek įmetus negali pralaimėti, bet esame jauna komanda.“

Šaras pripažino, kad „Anadolu Efes“ talentas leido šeimininkams perlaužti rungtynių eigą: „Visos didžios komandos kažkuriuo momentu pagerina gynybą ir perlaužia rungtynes. Dėl to pikta ir sunku. Atrodo, daug kuo likau patenkintas, bet pralaimėjome. Vėl grįžtame prie to, kad rezultatą lemia detalės, o mes labai daug detalių nepadarėme, dėl to praleidome apie 30 taškų, kurių neturėjome praleisti.“