Klaipėda atnaujins draugystę su Debrecenu

Klaipėda ir Debrecenas
Klaipėda ir Debrecenas
  © Vakarų ekspresas

Klaipėda ir Debreceno miestas Vengrijoje nuo 1989 metų yra miestai partneriai, tačiau bendradarbiavimas tarp jų šiuo metu nevyksta. Iniciatyvą atnaujinti draugystę parodė debreceniečiai, jie pakvietė uostamiesčio delegaciją dalyvauti gėlių šventėje rugpjūčio 14-21 d.

Tai viena iš trijų galimų Klaipėdos miesto Tarybos narių komandiruočių, kuriai buvo pritarta pirmadienį surengtame posėdyje.

„Debreceno savivaldybė norėtų su Klaipėda atnaujinti miestų partnerių bendradarbiavimo sutartį, aptarti bendradarbiavimo galimybes verslo, mokslo, kultūros srityse. Manome, kad tai tikslinga, ir pritariame šiam kvietimui. Kokia bus vizito trukmė, delegacijos sudėtis, bus sprendžiama pagal tai, kokia bus viešnagės programa“, - sakė posėdyje dalyvavęs vicemeras Arūnas Barbšys ir pridūrė, kad prieš tai Klaipėdoje dar ketina apsilankyti atstovai iš Vengrijos ambasados.

Pasitarime taip pat buvo svarstyti dar du kvietimai deleguoti Klaipėdos atstovus į Kazachstaną ir Ukrainą, tačiau dėl šių vizitų sprendimas priimtas nebuvo.

Anot A. Barbšio, Klaipėdos savivaldybės atstovai ir verslininkai kviečiami dalyvauti pirmajame ekonomikos forume, skirtame Lietuvos ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtrai. Jis vyks kovo 2-5 dienomis Almatoje, Kazachstane.

„Forumo organizatoriai pageidauja, kad Klaipėdos savivaldybės ir verslo delegatai pristatytų Kazachstano verslininkams investicijų Klaipėdoje galimybes bei pranašumus, susitiktų su Almatos gubernatoriumi, pristatytų stipriausias regiono įmones, kurioms įdomi Kazachstano rinka, kurios norėtų tiekti produkciją arba technologijas, kurti bendras kompanijas, taip pat pristatytų turizmo ir poilsio galimybes. Šis kvietimas taip pat skirtas ir Laisvajai ekonominei zonai, uosto krovos kompanijoms, verslo asociacijoms. Jeigu verslininkai ir uostininkai susidomės šiuo renginiu, tada svarstysime ir dėl politinio palaikymo“, - sakė vicemeras.

Anot pašnekovo, dalyvavimas forume kainuotų apie 900-1 000 Eur/asm., o jeigu dar būtų ruošiamas stendas, Klaipėdos pristatymas, vizito kaina išaugtų iki 1 500-3 000 Eur/asm.

Kitas kvietimas, pasak A. Barbšio, yra į Baltijos regiono ir Juodosios jūros ekonomikos forumą, kuris vyks birželio 26 d. Chersone, Ukrainoje.

„Pažymėtina, kad jau yra pasirašytas ketinimų protokolas, jog Klaipėda ir Chersonas taptų miestais partneriais. Jeigu tam bus pritarta, tada bus svarstoma galimybė deleguoti Klaipėdos atstovą į šį renginį. Organizatoriai suteikia apgyvendinimą, tačiau dalyviui kainuotų nuvykimas ir sugrįžimas“, - sakė A. Barbšys.