Tyrime dėl I. Rozovos bus apklausti I. Degutienė, V. Gedvilas, J. Bernatonis

Irina Rozova
Irina Rozova
  © Karolis Kavolėlis/Fotobankas
BNS
2020-01-29 07:29

Tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį tęsia politikų apklausas.

„Komitetas toliau tęsia tyrimą, vyks uždaras posėdis, kviečiamės Ireną Degutienę, Vydą Gedvilą, Juozą Bernatonį, premjerą ir užsienio reikalų ministrą. Premjeras ir ministras į klausimus atsakė raštu, visi kiti pažadėjo dalyvauti“, – BNS sakė NSGK vadovas valstietis Dainius Gaižauskas.

Pasak jo, apklausos vyks uždarame posėdyje, nes bus kalbama apie vadovaujamas pareigas ėjusių ir einančių politikų gautą slaptą informaciją.

Konservatorė I. Degutienė kviečiama kaip buvusi parlamento vadovė, kaip ir V. Gedvilas, „socialdarbietis“ J. Bernatonis – kaip buvęs teisingumo ministras bei dabartinis Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas.

„Klausimai bus užduodami apie tuos laikotarpius, kai jie buvo valdžioje ir gaudavo įslaptintą informaciją“, – teigė D. Gaižauskas.

Tyrimas dėl I. Rozovos nuslėptų ryšių su Rusijos diplomatais pradėtas paaiškėjus, jog 2018 m. sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo Valstybės saugumo departamento (VSD) rekomendaciją neišduoti politikei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

VSD dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui, Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 m. išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.

Šių kontaktų I. Rozova nenurodė prašyme išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

Parlamentarė laikosi pozicijos, kad jos ryšiai su rusų diplomatais nebuvo asmeniniai, todėl ji neturėjusi jų deklaruoti VSD klausimyne.

Seime šią savaitę surinkti parašai I. Rozovai dėl nuslėptų ryšių su rusų diplomatais pradėti apkaltą.

Seimas NSGK taip pat pavedė atlikti tyrimą politikų, disponavusių informacija apie I. Rozovą, veiksmų. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Seime I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.