Š. Jasikevičius: pataikę 14 tritaškių atrodome daug gražiau

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Krepsinis.net
2020-01-25 00:23

Kauno „Žalgirio“ komanda penktadienį sirgaliams padovanojo tikrą šventę, kai Eurolygoje 104:80 sutriuškino Berlyno ALBA krepšininkus.

Vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius buvo itin gerai nusiteikęs ir juokėsi apie savo sėdėjimą ant atsarginių žaidėjų suolo ketvirtajame kėlinyje, kas įprastai yra beveik niekada nepasitaikantis reiškinys.

„Malonu taip laimėti ir tikrai nelabai tikėjomės taip laimėti. Žaidėjai po dviejų mačų su „Šiauliais“ negalėjome daug treniruotis, kadangi buvo daug rungtynių. Bandėme, kad viskas būtų kuo šviežiau ir kuo ramiau. Pavyko pasiruošti šitam susitikimui. Galime daug kalbėti, bet pataikius 14 tritaškių, krepšinis visai kitoks. Atrodome daug gražiau, psichologiškai varžovui tokie dūriai buvo labai sunkūs. Per pirmą pusę kažkiek pasisekė, kad ALBA prametė tuos laisvus metimus. Labai geras vakaras mums. Kaip jauna komanda neturime sustoti, nes po gero mačo pradedame per gerai apie save galvoti – noriu, kad būtų postūmis, nes žaidžiame geriau“, – sakė strategas.

– Kiek kokybės buvo gynyboje?

– Per pirmą dalį tikrai buvo nebloga gynyba. Aišku, jie prametė 4–5 metimus būdami visiškai laisvi. Mums buvo geriau, kad būtų dvitaškis po driblingo, bet ne tritaškis iš statinės padėties. Energija uždavė gerą toną ir mes labai pataikėme, o jie – viską prametė. Tokie ir būna skirtumai.

– Kas lėmė „Žalgirio“ pagerėjusį puolimą?

– Įžaidėjų ramybė jaučiasi. Neturime išskirtinių kūrėjų, bet jie įveda komandą į situacijas. Lekavičius žaidė gerą atkarpą ir tai privertė varžovus dar labiau kreipti į jį dėmesį, o tada atsiveria galimybės kitiems. Kalbėjome, kad ši komanda dalykus įsisavina lėčiausiai, todėl negali dar labiau eiti į priekį. Pataikymas šiuo metu ir yra pagrindinis faktorius. Kartu su ta Lekavičiaus atkarpa.

– Kiek komandą atpalaiduoja K.C. Riverso geras žaidimas?

– Nėra logiška galvoti, kad jis tik atėjęs įeis į ritmą. Jis jau aibę rungtynių žaidžia gerai. Ir prieš tai gerai rungtyniavo, bet LKL pataikydavo, o Eurolygoje – ne.

– Kaip vertinate R. Jokubaičio pasirodymą?

– Jis per treniruotes gerai atrodo. Jeigu Jokubaitis pataiko tris tritaškius, tai yra fantastika. Norėjau turėti du įžaidėjus prieš varžovų spaudimą ir dvigubinimus. Buvo planas su juo žaisti. Vėliau smegenys susisuka, kai pirštais rodo į tribūnas, o tada trūksta kvapo. Gerai, mes imame šitą dalyką.

– Likus 7 minutėms išleidote visus atsarginius. Ar buvo sunku žiūrėti į tokio penketuko žaidimą?

– Momentais buvo tikrai sunku žiūrėti. Rokas buvo vienintelis įžaidėjas, todėl „širdis kulnuose“ ir jau sudėtinga gaudyti kvapą. Milaknis ir Lukošiūnas nėra driblingo specialistai, todėl Rokui reikėjo atlaikyti spaudimą. Sekmadienį laukia LKL mačas ir norime jį sužaisti solidžiai.

– Ketvirtajame kėlinyje išbandėte kėdė ant atsarginių žaidėjų suolelio. Ar patogi buvo?
– Labai patogi kėdė, norisi ten daugiau sėdėti (šypsosi). Malonu, kad yra toks mačas ir tokios spaudos konferencijos. Dabar reikia grįžti į realybę ir pažiūrėti, kas mes iš tiesų esame. Tikrai nugalėjome puikią komandą, kuri Eurolygoje rodo solidų žaidimą. Galbūt ALBA vardas nėra labai skambus Eurolygoje, bet jie rungtyniauja gerą atkarpą.