Didžiosios Britanijos premjeras B. Johnsonas pasirašė „Brexito“ susitarimą

Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
  © SCANPIX
BNS
2020-01-24 20:03

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį pasirašė susitarimą dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, anksčiau tą pačią dieną per ceremoniją už uždarų durų pasirašytą dviejų aukščiausio rango Briuselio pareigūnų.

„Šiandien pasirašiau Išstojimo sutartį, kad JK paliktų ES sausio 31-ąją, išpildant Britanijos žmonių demokratinį mandatą“, – per „Twitter“ parašė B. Johnsonas.

Jau anksčiau penktadienį paaiškėjo, kad du aukščiausio rango ES vadovai – Europos Komisijos (EK) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkai – pasirašė „Brexito“ susitarimą, dabar laukiama balsavimo Europos Parlamente (EP).

„Charles'is Michelis ir aš ką tik pasirašėme JK pasitraukimo iš ES susitarimą, atverdami kelią jo ratifikavimui Europos Parlamente“, – tviteryje paskelbė EK pirmininkė Ursula von der Leyen.

Balsavimas EP vyks sausio 29 d.

Tuomet ES šalių diplomatai ketvirtadienį raštu patvirtins „Brexito“ susitarimą, ir Jungtinė Karalystė (JK) galės, kaip planuota, palikti bendriją sausio 31-ąją.

Ch. Michelis savo tviterio paskyroje parašė: „Viskas neišvengiamai pasikeis, bet mūsų draugystė liks. Pradėsime naują skyrių kaip partneriai ir sąjungininkai.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.