Vokietijos pietvakariuose – šaudynės, žuvo 6 žmonės

Berlyno policija
Berlyno policija
  © SCANPIX
BNS
2020-01-24 17:58

Pietvakarių Vokietijos mažiausiai šeši žmonės žuvo ir dar du buvo sužeisti per šaudynes Rot am Zė miestelyje, pranešė policija.

Manoma, kad išpuolis buvo įvykdytas dėl asmeninių motyvų. Rot am Zė yra Badeno-Viurtembergo žemėje.

„Terorizmo požymių nėra“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Badeno-Viurtembergo policijos atstovas Davidas Ebertas.

Jis patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad išpuolio aukomis tapo šeši žmonės. Pasak D. Eberto, taip pat esama sužeistųjų, bet jų skaičius kol kas nežinomas.

Vyras, turintis asmeninių ryšių su aukomis, buvo areštuotas, pridūrė atstovas.

Policija vietos televizijai sakė, kad įtariamasis yra vokietis.

„Pagal preliminarią informaciją, įtariamąjį ir aukas siejo šeimos ryšiai“, – aiškino D. Ebertas.

Laikraštis „Bild“ pranešė, kad visi žuvusieji yra šaulio šeimos nariai, taip pat nurodė, kad įtariamasis yra 1983 metais gimęs vyras.

Šaudymas įvyko apie 12 val. 45 min. vietos (13 val. 45 min. Lietuvos) laiku netoli Rot am Zė traukinių stoties. Šis netoli Heidelbergo miesto esantis miestelis turi apie 5 200 gyventojų.

Policija per „Twitter“ paragino žmones „susilaikyti nuo spekuliacijų“ apie incidentą.

Pareigūnai nurodė vėliau penktadienį surengsiantys spaudos konferenciją, per kurią suteiksiantys daugiau informacijos.

Nors Vokietijoje galima teisėtai įsigyti šaunamųjų ginklų, tai gali padaryti tik licencijas turintys asmenys, o šaudynės šalyje yra gana reti nusikaltimai.

Spalį vienas ultradešiniųjų pažiūrų užpuolikas rytiniame Halės mieste nušovė du žmones. Anksčiau jis mėgino patekti į žmonių pilną sinagogą, turėdamas savadarbių ginklų.

2016 metų liepą vienas paauglys internetu neteisėtai įsigytu pistoletu nušovė devynis žmones per incidentą viename Miuncheno prekybos centre ir galiausiai nusižudė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.