Veterinarijos tarnyba nuramino dėl Kuršių marių būklės

Žuvys
Žuvys
  © Organizatoriai
BNS
2020-01-24 15:58

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba penktadienį pranešė, kad žuvys Kuršių mariose nėra užterštos, nepaisant telkinio taršos iš kartono gamybos bendrovės „Grigeo Klaipėda“.

„Tyrimų rezultatai atitiko teisės aktų normas. Didžiausias leistinas koncentracijas viršijančių teršalų nenustatyta“, – BNS sakė tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Pasak jos, specialistai tyrė Kuršių marių ir šalia esančių vandens telkinių žuvį.

Apie tyrimų rezultatus pirmasis pranešęs naujienų portalas Delfi.lt informavo, kad buvo tirti sterkų, karšių, kuojų ir žiobrių mėginiai.

Šie tyrimai inicijuoti teisėsaugai paskelbus apie ikiteisminį tyrimą dėl „Grigeo Klaipėdos“ vykdytos taršos. Įtariama, kad įmonė sistemingai leido nevalytas atliekas į Kuršių marias.

Įtarimai šiame tyrime pareikšti „Grigeo Klaipėdai“ kaip juridiniam asmeniui ir trims jos darbuotojams.

Įmonių grupės „Grigeo“ vadovas ir didžiausias akcininkas Gintautas Pangonis anksčiau teigė, kad nevalytos nuotekos buvo leidžiamos per avarinį vamzdį. Jis tvirtino neturintis duomenų, kaip dažnai tai buvo daroma.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.