A. Lukašenka apie ginčą su Rusija dėl naftos: aš nenoriu būti paskutinis Baltarusijos prezidentas
Derasi su JAV ir Saudo Arabija

A.Lukašenka
A.Lukašenka
  © Šarūnas Mažeika / Fotobankas
Alfa.lt
2020-01-24 15:31

Siekdama nepasiduoti Rusijos spaudimui, Baltarusija derasi su visais pagrindiniais pasaulinės naftos rinkos dalyviais, įskaitant JAV, Saudo Arabiją ir Jungtinius Arabų Emyratus, ir šios šalys yra pasirengusios tiekti jai tiek naftos, kiek reikia, bet už pasaulinę kainą, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

„Baltarusija derasi su visais pasaulio rinkos dalyviais: amerikiečiais, Saudo Arabija ir Emyratais. Aš su jais palaikau puikius ryšius. Jie sako: kiek jums naftos reikės, tiek ir tieksime. Be abejo, už pasaulinę kainą. Bet jų naftos kokybė geresnė“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Baltarusijos lyderį cituoja valstybinė agentūra „BelTA“.

Konfliktą su Rusija A. Lukašenka paaiškino tuo, kad Maskva pareikalavo už rusišką naftą mokėti didesnę kainą už pasaulinę.

„Konfliktas su Rusija kilo dėl to, kad iš mūsų buvo pareikalauta už jos naftą mokėti brangiau nei tarptautinėje rinkoje“, – sakė jis.

A. Lukašenka taip pat pareiškė, jog mokesčių pertvarkymus naftos sektoriuje Rusija pradėjo siekdama daryti spaudimą Baltarusijai.

„Rusija pradėjo mokesčių manevrą būtent tam, kad darytų spaudimą Baltarusijai. Kam jie nusprendė tai daryti, patys atspėkite“, – spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo A. Lukašenka.

Jo manymu, šiuo atveju kyla grėsmė suverenios Baltarusijos prezidento institucijai.

„Aš nenoriu būti paskutinis Baltarusijos prezidentas. Man garbė būti pirmam, bet nenoriu būti paskutinis“, – sakė jis.

Nepaisant to, A. Lukašenka pabrėžė planuojantis tęsti derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl rusiškos naftos tiekimo Baltarusijai sąlygų.

„Aš sakau (V. Putinui): gerai, mes nebendrausime telefonu. Baigsi renginį – metinį pranešimą ir kita, – tuomet susitiksime ir pamatysime, ko galime siekti ir ką pasiekti“, – pridūrė A. Lukašenka.