Pasaulio čempioną pranokęs lietuvis vėl sužibėjo Slovėnijoje

Karolis Dombrovskis, Andrejaus Ivanovo nuotrauka
Karolis Dombrovskis, Andrejaus Ivanovo nuotrauka
LBF | Alfa.lt
2020-01-23 19:48

Lietuvos biatlonininkai ir toliau pildo taškų kraitį. Ketvirtadienį Pokliukoje (Slovėnija) prasidėjusiame šeštame pasaulio biatlono taurės etape, 20 km asmeninėse varžybose, 33 vietą užėmė bei 8 įskaitinius taškus į savo sąskaitą įsirašė Karolis Dombrovskis.

Tai – antras geriausias šio sportininko karjeros rezultatas. Rekordinė jam 25 pozicija buvo pasiektas prieš metus, toje pačioje varžybų vietoje, toje pačioje rungtyje. Pernai Lietuvos sportininkas neprašovė nė sykio, tuo tarpu šįkart „uždirbo“ vieną baudos minutę, nepataikęs paskutinio šūvio trečio šaudymo metu.

„Visada yra prisiminimų iš ten, kur pasisekė. Šiemet atvažiavau į Pokliuką gerai nusiteikęs jau vien dėl to, kad bus individuali rungtis. Trasa yra labai pasikeitusi, organizatoriai pakeitė ratą ir dabar jis yra sudėtingesnis bei techniškesnis. Man tai patinka – kyli ir leidiesi. Yra sudėtingų posūkių, kur turi stabdyti, apsisukti 360 laipsnių. Yra daug stačių pakilimų, kur reikia mažiau technikos ir daugiau jėgos“, – paaiškino K. Dombrovskis.

Šį sezoną biatlonininkas į geriausiųjų 40-uką, garantuojantį įskaitinius taškus, prasibrovė antrą sykį. Prieš dvi savaites Oberhofe (Vokietija) vykusioje sprinto rungtyje K. Dombrovskis buvo 36-as. Iš viso Lietuvos atstovai šiame sezone taškus pelnė šešis kartus: Vytautas Strolia tą padarė triskart, Tomas Kaukėnas – kartą.

„Turėjau tikslą gerai šaudyti, atlikti savo darbą. Žinau, kad galiu ir norėjau eilinį kartą tą įrodyti. Buvau labai užtikrintas šaudyme ir ta viena klaida buvo netikėta“, – teigė K. Dombrovskis, kuris šio sezono taikliausių biatlonininkų sąraše užima 17 vietą (86,7 proc.).

Už mūsiškio nugaros ketvirtadienio varžybose liko dabartinis šios rungtis pasaulio čempionas vokietis Arndas Peifferis, keturiskart asmeninių varžybų prizininkas ukrainietis Sergejus Semionovas, Pjončango olimpinėse žaidynėse bronzą 20 km distancijoje iškovojęs austras Dominikas Landertingeris bei visa Švedijos rinktinė.

Vis dėlto pasirodymu, o ypač savijauta, K. Dombrovskis nebuvo iki galo patenkintas.

„Vis dar kelia nerimo fizinė būklė. Pusė sezono praėjo, o dar nėra to, ko norėčiau ir tikėčiausi. Fizinis pasiruošimas, greitis trasoje, kelia nerimo, nes su viena baudos minute norėtųsi būti aukščiau. Nėra ir stabilumo, nes net ir treniruočių metu būna, kad vieną dieną jautiesi labai gerai, o kitą negali normaliai padaryti treniruotės. Tai išmuša iš vėžių ir duoda „per galvą“, nes išėjęs į startą ar tą pačią treniruotę nežinai, ko laukti“, – paaiškino biatlonininkas.

Varžybų nugalėtoju tapo po dviejų etapų į pasaulio taurės varžybas sugrįžęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Nė karto nesuklydęs norvegas pranoko taip pat taikliai šaudžiusius prancūzus Martiną Fourcade'ą (atsiliko 11,4 sek.) ir Fabieną Claude'ą (25,6 sek.). K. Dombrovskis atsiliko 4 min. 49 sek., 55 vietą užėmęs V. Strolia (šaudymas 0+0+2+1) – 6 min. 7,2 sek., o 105-as likęs T. Kaukėnas (2+3+0+0) – 12 min. 57,4 sek.

V. Strolia ir T. Kaukėnas į Pokliuką atvyko iš Lietuvos: Vytautas gimtinėje lankė tik ką gimusią dukrą, o po ligos atsigaunantis Tomas atliko sveikatos tyrimus. Biatlonininkų šiame etape dar laukia mišrių estafečių rungtys.

Bendros įskaitos lyderiu išlieka M. Fourcade'as (561 taškas), V. Strolia klasifikuojamas 48-as (46 tšk.), K. Dombrovskis – 71-as (13 tšk.), o T. Kaukėnas – 73-ias (10 tšk.). Nacijų taurės įskaitoje Lietuva po 13 įskaitinių varžybų iš 26 rikiuojasi 17 vietoje. Būtent 17 vieta suteiktų teisę kitame sezone į rungtį deleguoti po 4 sportininkus bei sutvirtintų galimybes pakovoti dėl 5 kelialapių į Pekino olimpines žaidynes.

„Iškart po šio etapo vyksime į Austrijos aukštikalnes, į Obertiliachą. Ten liksime iki pat pasaulio čempionato, į Lietuvą nebegrįšime. Treneris nori, kad praleistume tam tikrą dienų skaičių kalnuose, pereitume visą aklimatizaciją, todėl nebespėjame grįžti namo, – palanis pasidalijo K. Dombrovskis. – Ko tikiuosi pasaulio čempionate? Galbūt daugiau tikėjimo bus dėl individualios rungties, bet jau nuo pirmų startų stengsiuosi parodyti maksimumą. Noriu pasirodyti visur gerai, kur tik įmanoma.“

Pasaulio biatlono čempionatas vasario 13-23 dienomis vyks Italijos aukštikalnių Antholco mieste.