Neignoruokite: neišspręstos problemos neleidžia gyventi

Problemos
Problemos
  © Pixabay.com
Šeima ir Namai
2020-01-21 19:10

Neišspręstos problemos niekur nedingsta. Jos vis tiek išplauks į paviršių, praėjus tam tikram laikui. Ir nesistebėkite, jei tai nutiks net po dešimties ar dvidešimties metų. Išplauks ir pareikalaus, kad jas spręstumėte.

Neišspręstos problemos tempia mus atgal ir neleidžia judėti į priekį. Pakibusios ore problemos savaime neišnyks. Būtina padėti tašką. Iki logiškos pabaigos neprivesti skausmingi klausimai, konfliktai, situacijos lydės visą gyvenimą, kol nesurasite būdo jų išspręsti. Nesitikėkite, kad pasiseks viso to išvengti. Privalote padėti tašką tame daug metų trunkančiame ginče ar rungtynėse, nutraukti santykius, uždaryti duris atgyvenusiems jausmams ir emocijoms.

Visi mes turime aibę problemų. Ir jos reikalauja sprendimo. Numoti ranka neįmanoma. Neišspręsti klausimai vis iš naujo ir iš naujo grąžina mums su jais susijusius pergyvenimus. Psichoanalizės specialistai žino, jog turime įprotį „palaidoti“ traumuojančias ir sunkias problemas giluminiuose sąmonės aukštuose. Tačiau pabėgti nuo jų vis tiek neįmanoma. Visos problemos reikalauja sprendimo.

Jeigu nebaigsime spręsti uždavinio šiandien, tai rytoj jis išplauks į paviršių dar labiau supainiotu pavidalu.

Ryškus pavyzdys – romantiški santykiai, kurie staiga pasibaigė. Jis ir ji išsiskyrė be paaiškinimų ir netgi normaliai neatsisveikinę. Būna, kad ir draugystė nutrūksta labai apmaudžiai, dėl nesusišnekėjimo, nesusipratimo. Laiku nebuvo pasakyti reikalingi žodžiai, ir žmonės prarado vienas kitą.

Pagalvokite apie tai dabar.

Neišspręstos problemos riogsos tarsi barikados mūsų gyvenimo kelyje. Dėl jų tenka vis iš naujo ir iš naujo dairytis į praeitį. Visa tai lydi liūdesys, nusivylimas, kartėlis. Kaip viso to išvengti?

Yra geras posakis „sudėti visus taškus ant „i“ Susitarti, išsiaiškinti… Tik ne visada galima tai padaryti. Arba žmogus pridarė jums tiek bėdų, kad nė matyti jo nenorite. Arba jis dabar toli… Ką gi daryti?

Pradėti visada reikia nuo savęs. Nuo savo vidinių problemų. Įgiję vidinės ramybės ir harmonijos, pajausite, kad nepakeliama praeities našta jau ne taip smarkiai slegia.

Yra dalykų, kuriuos reikia tiesiog ištarti pačiam sau:

• Aš neleisiu, kad praeitis darytų įtaką mano dabarčiai.

• Mano žaizdos ir skausmas – tai dalis manęs.

• Mano vakarykštės klaidos – tai šansai ir galimybės kažką suprasti ir suvokti.

• Negalima visą laiką tempti sau ant kupros praeities problemų. Jas reikia išspręsti kartą ir visiems laikams.

Neleiskite pykčiui rusenti savo širdyje. Jis ją palaipsniui suėda. Užgesinkite negatyvias emocijas. Ir tada būsite pasirengęs susitikti su visu tuo, kas situacijoje liko neužbaigta.

Kai esame ramūs, problemos neatrodo tokios kritiškos.

Žmogus turi žengti į priekį. Reikšmę turi tik realūs dalykai, dėl to pakaks kapstytis praeityje, geriau galvokite apie ateitį ir susiraskite ką nors malonaus šiuo konkrečiu momentu.

Pasistenkite pakeisti ką nors į gerąją pusę. Jūs to verti. Ir patikėkite, jūsų laukia puiki ateitis. 


Problemos

Problemos© Pixabay.com