Libane protestuotojams susirėmus su policija, sužeista beveik 400 žmonių
Atnaujinta 16.18

Protestai Libane
Protestai Libane
  © SCANPIX
BNS
2020-01-19 08:54

Libano sostinėje per saugumo pajėgų ir protestuotojų susirėmimus šeštadienį buvo sužeista beveik 400 žmonių ir nukentėjusiųjų skaičius buvo didžiausias per jau tris mėnesius trunkančias demonstracijas prieš vyriausybę.

Raudonasis Kryžius ir Civilinės gynybos generalinis direktoratas pranešė, jog į ligonines buvo nuvežti arba pagalba buvo suteikta vietoje iš viso mažiausiai 377 žmonėms.

Nuo spalio 17-osios Libaną krečiantis protestų judėjimas šią savaitę atgijo, nes gilėjanti ekonominė krizė didina spaudimą suformuoti naują vyriausybę.

Protestuotojai reikalauja, kad naująją vyriausybę sudarytų nepriklausomi ekspertai ir joje nebūtų jokių senųjų politinių partijų atstovų, tačiau siekiant galutinai suformuoti ministrų kabinetą, regis, nebuvo padaryta jokios pažangos.

Po kelias valandas trukusių susirėmimų demonstruotojai išsisklaidė. Keli iš jų buvo suimti, pranešė vietos žiniasklaida.

Smurtas kilo po to, kai kelios dešimtys protestuotojų ėmė svaidyti akmenis ir didelius gėlių vazonus į policininkus, saugojusius prie parlamento vedančią gatvę.

Kad išsklaidytų minias, saugumo pajėgos panaudojo vandens patranką ir ašarines dujas.

Valstybinė Nacionalinė naujienų agentūra pranešė, jog pareigūnai po susirėmimų suėmė apie 30 žmonių, tačiau vėliau jie buvo paleisti.

Tuo tarpu internete atsirado raginimų kiek vėliau sekmadienį surengti naujų demonstracijų prie parlamento pastato.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.