Du lietuviški ekipažai Dakare taikosi į Top 15
V. Žala padėjo apvirtusiam prancūzui

Vaidotas Žala, Edgaro Buiko nuotrauka
Vaidotas Žala, Edgaro Buiko nuotrauka
Alfa.lt
2020-01-14 17:36

Antradienį po dviejų dienų, praleistų Vadi Al-Davasire ir jo apylinkėse, Dakaro dalyviai įveikė alinantį, beveik 900 kilometrų maršrutą į Haradą.

Greičiausiai iš lietuvių šį ruožą įveikė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipa– 14-oje pozicijoje. Nors ekipažas važiavo saugodamas savo „MINI JohnCooper Works Rally“ automobilį, trukdžių trasoje neišvengė, o bendroje įskaitoje pakilo į 16 vietą.

„Lėkdami siaurame akmenyne, lygtai serpantine pamatėme, kad Raymondo Chaboto bolidas ant stogo guli. Laukė jau pasiruošę tempimo kilpą, tai mes užsikabinome, atvertėme, galvojome, kad pasitrauks ir praleis. O jis – pasirodo, ratą pametęs. Tai teko išvažiuoti atbulom, apvažiuoti kalną, per tą laiką „Kamazą“ prileidome, lėkėme dulkėse iki neutralizacijos zonos. Po neutralizacijos lėkdami dulkėse dar vieną ratą sugadinome“, – šios dienos nuotykį papasakojo Vaidotas Žala.

Iš pradžių „Agrorodeo“ komanda buvo klasifikuojama 20-oje pozicijoje. Tačiau varžybų teisėjai lietuviams kompensavo prie R. Chabot avarijos sugaištą laiką ir kilstelėjo V. Žalą su S. Jurgelėnu į 14-ą poziciją. Jie devintame etape nuo nugalėtojo prancūzo Stephane'o Peterhanselio atsiliko 15 min. 4 sek.

„Inbank team Pitlane“ komandos ekipažas Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro devintajame etape užėmė 16-ąją vietą, o bendroje įskaitoje pakilo į 17-ąją poziciją. Antradienį jie nuo etapo laimėjo atsiliko 17 min. 34 sek.

Po finišo B. Vanagas pasakojo, kad pirmoji dalis, kurią sudarė 155 kilometrai buvo itin techniška: „Buvau pasiilgęs vairavimo, todėl buvo labai smagu. Trasoje daug akmenų, tačiau prie to mes turbūt nepriprasime.“

Anot lenktynininko, antroji dalis buvo labai tiesi ir beprotiškai greita. „Vietomis irgi pasitaikė uolų ir akmenų, todėl reikėjo saugoti ratus. Vieną pramušėme, bet bendrai įvertinus, manau, kad viskas klostėsi neblogai“, – kalbėjo B. Vanagas.

24-ą vietą antradienį užėmė Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu (+30:49), o 45 vietoje finišavo Gintas Petrus su Tomu Jančiu (+56:33).

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas devintame etape buvo 43-ias, jis etapo laimėtojui čiliečiui Pablo Quintanillai pralaimėjo 48 min. 37 sek.

Intriga tik didėja

Dakaras tęsėsi be jaunųjų debiutantų „Heston MRO team Pitlane“ antrojo ekipažo. „Toyota Hilux“ komanda galėjo suremontuoti automobilį, tačiau organizatoriai pasakė atvirai – Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu jau išnaudojo visas gyvybes ir pasiūlė jiems į lenktynes grįžti kitais metais.

Iš Dakaro pasitraukė ir ralio maratono legenda Cyrilas Despres. Po nesėkmės trečiajame etape jis važiavo „Dakar Experience“ įskaitoje, o prieš devintąjį etapą atidavė savo bagio variklį komandos draugui Mitchellui Guthrie.

Praėjusiais metais bendroje įskaitoje B. Vanagą vos 5 sekundėmis aplenkęs Ronanas Chabotas antradienį vertėsi pačioje greičio ruožo pradžioje. Vairuotojas ir šturmanas nenukentėjo, tačiau po šios avarijos ekipažas finišo nepasiekė. Iki avarijos prancūzas su „Toyota Hilux“ bendroje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

Neįprastai sunki diena buvo Carlosui Sainzui. Pradūręs padangą jis prarado 5 minutes ir nebepavijo „X-raid“ komandos draugo Stephane'o Peterhanselio, kuris ir laimėjo devintąjį etapą.

Ispanas vėliau išlaikė aukštą tempą, tačiau finišavo tik penktas. Toks rezultatas padidino intrigą automobilių įskaitoje, kurioje C. Sainzo pranašumas prieš Nasserą Al-Attiyah sumažėjo iki trapių 24 sekundžių.

Ilga diena prie vairo

Dakaro dalyviams antradienį teko gerokai pasivažinėti. Startas buvo pavėlintas, tačiau lenktynininkai neturėjo kada miegoti – iki greičio ruožo ryte reikėjo įveikti net 376 kilometrus.

419 kilometrų ilgio ruožas buvo padalintas į dvi – 155 ir 233 kilometrų – dalis, kurias perskyrė trumpas 19 kilometrų pervažiavimas.

Devintojo etapo trasoje beveik nebuvo kopų. Dominavo arabiškas dirvožemis ir akmenys, tačiau buvo ir šiek tiek smėlio. Organizatoriai įspėjo, kad neįprastas maršrutas gali sumaišyti kortas lyderiams.

Bendroji įskaita

Automobilių klasė

1. C. Sainzas („Mini X-Raid“, Ispanija) 35:11:54

2. N. Al-Attiyah („Toyota“, Kataras) +0:24

3. S. Peterhanselis („Mini X-Raid“, Prancūzija) +6:38

4. Y. Al Rajhi („Toyota“, Saudo Arabija) +34:16

5. O. Terranova („Mini X-Raid“, Argentina) +49:41

...

16. V. Žala („Mini“, Lietuva) +4:52:16

17. B. Vanagas („Toyota“, Lietuva) +6:17:48

...

21. A. Juknevičius („Toyota“, Lietuva) +6:54:08

...

39. G. Petrus („Toyota“, Lietuva) +14:13:53

Motociklų klasė

1. R. Brabecas („Honda“, JAV) 31:59:29

2. P. Quintanilla („Husqvarna“, Čilė) +20:53

3. T. Price'as (KTM, Australija) +26:43

...

30. A. Gelažninkas (KTM, Lietuva) +6:17:58

Sunkvežimių klasė

1. A. Karginovas („Kamaz“, Rusija) 38:05:25

2. A. Šibalovas („Kamaz“, Rusija) +38:35

3. S. Viazovičius („Maz“, Baltarusija) +1:08:36

***

Dešimtame Dakaro ralio etape trečiadienį iš Harado į Šubaitachą lenktyninkams teks įveikti 534 km. Dalis distancijos drieksis per kopas. Tai maratoninis etapas, po kurio bus draudžiama techninė pagalba iš šalies.

Du lietuviški ekipažai Dakare taikosi į „Top 15“

Vaidotas Žala, Edgaro Buiko nuotrauka
+6