Seimui nepavyko atmesti prezidento veto – rinkimų kartelė lieka 5 proc.
Papildyta 15.40

Išankstinis balsavimas Vilniaus savivaldybėje
Išankstinis balsavimas Vilniaus savivaldybėje
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-01-14 15:29

Seimui antradienį nepavyko atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto – kartelė rinkimams į parlamentą lieka 5 proc., o koalicijoms – 7 proc.

Už tai, kad 3 proc. kartelę nustatančios prezidento grąžintos Seimo rinkimų įstatymo pataisos būtų priimtos iš naujo, balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 51 ir du parlamentarai susilaikė.

Šalies vadovo grąžinto įstatymo priėmimui, taip atmetant jo veto, reikėjo ne mažiau kaip pusės Seimo narių, t. y. 71, balsų už.

Už tai, kad G. Nausėdos veto būtų atmestas, balsavo valdantieji valstiečiai, „socialdarbiečiai“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai bei dalis Seimo narių Mišrios grupės narių.

Prieš žemesnę rinkimų kartelę balsavo opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai.

Pataisas dėl rinkimų kartelės nuleidimo Seimas priėmė gruodį, daugiausia valdančiųjų balsais. Jie laikosi pozicijos, kad nuleidus kartelę Seime bus atstovaujama didesniam rinkėjų skaičiui.

G. Nausėda pataisas vetavo argumentuodamas, kad žemesni rinkimų slenksčiai lemtų didesnį Seimo susiskaldymą į smulkias frakcijas ir mažesnį Vyriausybės stabilumą.

Taip pat prezidentas pažymėjo, kad sprendimas nuleisti kartelę likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų prieštarauja gerajai tarptautinių institucijų įtvirtintai rinkimų praktikai.

Dabar partijos dalyvauja mandatų dalybose daugiamandatėje apygardoje pasiekusios 5 proc. kartelę, koalicijos – 7 proc. kartelę.

Prezidentas anksčiau buvo reiškęs paramą siūlymui nuleisti kartelę iki 4 ir 6 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.