Subyrėjusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas: K. Bartkevičius mus šnipinėjo
Laidos „Alfa taškas“ pokalbis su V. Kamblevičiumi

Alfa.lt
2020-01-14 16:01

Vos per naktį Seime neliko frakcijos „Lietuvos gerovei“. Kas atsitiko, kad dar sekmadienį LRT eteryje Seimo narys Vytautas Kamblevičius galėjo vadintis frakcijos seniūnu, o jau pirmadienio rytą valdančioji koalicija neteko vienos iš sudedamųjų dalių?

„Alfa taško“ studijoje apsilankęs V. Kamblevičius savo kolegos Kęstučio Bartkevičiaus pasitraukimą, dėl kurio sugriuvo ir pati frakcija, siejo su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio pavydu – vos „Lietuvos gerovei“ tapo žinomesnė, jis privertė K. Bartkevičių pasitraukti.

„Čia labai staigiai sureagavo R. Žemaitaitis. Kadangi aš lyg ir atsidūriau dėmesio centre, tapau kviečiamas į televiziją, jis privertė gerbiamą K. Bartkevičių (išeiti iš frakcijos – red. past.)“, – teigė V. Kamblevičius.

Karčių žodžių pašnekovas negailėjo ir frakciją sugriovusiam K. Bartkevičiui. Pasirodo, šis politikas labai norėjo tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, tačiau jam buvo iškelta sąlyga išstoti iš „tvarkiečių“ partijos. To jis nepadarė ir net galimai šnipinėjo frakciją.

„Sakau, Kęstuti, tai lyg šnipinėjimas. Aš tau nuoširdžiai gi viską atskleisdavau, – guodėsi Seimo narys. – Aš ir žiūriu, kodėl viską Žemaitaitis žino.“

Frakciją ir partiją kurs savo jėgomis

Šioje Seimo kadencijoje jau yra pasitaikęs atvejis, kai valstiečių frakcija bandė gelbėti byrančią tuometinę „tvarkiečių“ frakciją, pasiųsdama ten Agnę Širinskienę. Gal toks scenarijus pasikartos ir dabar? V. Kamblevičius teigė su koalicijos partneriais šios temos negvildenęs, tačiau viliasi, kad viską pavyks išspręsti pačiai subyrėjusiai frakcijai.

„Mes pasikalbėjome kaip buvusi frakcija, kad ieškosime visi bendromis jėgomis žmogaus, – teigė politikas. – Yra ir iš Mišrios, ir ne iš Mišrios (Seimo narių grupės – red. past.) kandidatų.“

Panašių problemų pasitaikė ir kuriant partiją – bendrą politinį darinį pasiryžęs kurti filosofas Arvydas Juozaitis tuomet persigalvojo ir atsiribojo nuo V. Kamblevičiaus ir buvusių „tvarkiečių“.

„Buvo šventinis laikotarpis, aš skambinau (A. Juozaičiui – red. past.), telefonas išjungtas, todėl sausio 6 d. dar paskambinau Juozaičiui, bet jis nekėlė ragelio. Tada parašiau laišką, – situaciją aiškino politikas. – Kitą dienos rytą kaip perkūnas iš giedro dangaus parašė, kad jie nuo mūsų atsiriboja.“

Seimo kartelės nuleidimas pritrauks daugiau rinkėjų

Prieš šiandienos balsavimą dėl Gitano Nausėdos veto dėl 3 proc. rinkiminės kartelės atmetimo pasklido gandai, kad prezidento aplinkos žmonės bando daryti tam tikrą spaudimą Seimo nariams, jog veto visgi nebūtų atmestas. Ar tai tiesa?

V. Kamblevičius neatmetė tokios galimybės, nors pats jokio spaudimo nesulaukė. Jis neneigė, kad politikai mėgsta pasigirti, kartais melagingai, jog sulaukia skambučių ar žinučių iš prezidentūros.

„Yra tokių Seimo narių, kurie sako „man paskambino premjeras“, „paskambino prezidentūros darbuotojai“, ir aš kartais galvoju, kad tie asmenys, norėdami susireikšminti, meluoja“, – svarstė Seimo narys.

Taigi, kaip V. Kamblevičius ketina balsuoti šiandien ir ką jis apskritai mano apie rinkimų kartelės nuleidimą? Politikas teigė palaikantis žemesnio barjero idėją ir šiandien balsuos už veto atmetimą – pasak jo, šis sprendimas leis padidinti rinkėjų aktyvumą.

„Jei mes šį žingsnį žengsime, tada daugiau žmonių ateis į Seimo rinkimus, – motyvavo Seimo narys. – Mano supratimu, šiuo momentu žmonės iš tikrųjų patikės, kad jie turi galimybę rinktis savo mylimą gerbėją (Seimo narį – red. past.).“

J. Narkevičius  ne pats blogiausias ministras

Kitas svarbus šiandienos įvykis – valdančiosios koalicijos tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiamas susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimas poste. V. Kamblevičius irgi ketina ten dalyvauti, tačiau tik kaip stebėtojas.

„Mes, kadangi nesame partija, o frakcija, esame su stebėtojo teisėmis“, – paaiškino situaciją politikas.

O kaip jis vertina susisiekimo ministrą?

„Mano supratimu, jis yra ne pats blogiausias susisiekimo ministras. Jis atėjęs kaip naujas, o nauja šluota ėmė šluoti stipriau“, – teigė Seimo narys.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.