Orai: Kalėdoms baigiantis – žiemiškos permainos

orai
orai
gismeteo.lt
2019-12-26 12:32

Šlapios ir šiltos Kalėdos jau į pabaigą, gamtoje apstu pavasariškų ženklų, o viltį sulaukti žiemiškesnių orų, atrodo, jau daugelis ir prarado. Tačiau žiema sukruto ir permainos jau pamažu skinasi kelią į Lietuvą.

Jau šiandien, antrąją šv. Kalėdų dieną, daugiausiai rytiniuose šalies rajonuose kris šlapios snaigės. Dangų niaukstys debesys, daug kur protarpiais lynos, įsimaišys šlapios snaigės.

Numatomas vidutinio stiprumo šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 2, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 3 laipsnius šilumos.

Penktadienį orai dar labiau primins žiemą: bus vėsiau, lietų pakeis šlapdriba ir sniegas. Nakties valandomis bus slidu, temperatūra svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, prie jūros bus apie 2 laipsnius šilumos.

Numatomas žvarbus šiaurinių krypčių vėjas. Dieną kai kur ir toliau išsilaikys plikledžio pavojus. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 1, Kaune ir Klaipėdoje apie 2 laipsnius šilumos. 

Šeštadienį atšals stipriau, neigiama temperatūra išsilaikys jau ir dieną. Kritulių bus mažiau nei penktadienį, truputį pasnigs tik kai kur, dangų ir toliau niaukstys debesys. Vyraus gūsingas ir žvarbus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra pažemės iki –4–1 laipsnio šalčio.

Dieną Vilniuje ir Šiauliuose šals iki –2, Kaune ir Panevėžyje iki –1 laipsnio. Klaipėdoje bus apie nulį.

Sekmadienio naktį šaltukas įsidrąsins dar labiau ir temperatūra kris iki –6–2 laipsnių. Dienos metu gausesnių kritulių nenumatoma, protarpiais kai kur pasirodys būrelis snaigių.

Suksis stiprėsiantis pietų, pietvakarių krypties vėjas. Po pietų bus šilčiau, ypač prie jūros, kur vyraus 3 laipsnių šiluma. Tuo tarpu Vilniuje įdienojus šals iki –2, Kaune ir Panevėžyje iki –1 laipsnio, o Šiauliuose bus apie nulį.