V. Uspaskichas: mane domina premjero postas
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-12-12 18:00

Ką būdamas susisiekimo ministro Jeroslavo Narkevičiaus vietoje darytų europarlamentaras Viktoras Uspaskichas? „Alfa taško“ studijoje apsilankęs politikas atsakė labai paprastai – atsistatydintų. Tačiau, aišku, iš pradžių palauktų etikos kontrolierių vertinimo. Darbo partijos pirmininkas priminė, kad jis ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje – 2005 m. jis atsistatydino iš ūkio ministro ir Seimo nario pareigų dėl galimai supainiotų viešųjų ir privačių interesų.

„Šiaip per tą praktiką, kiek aš esu aktyvioje politikoje, visi ministrai atsistatydina dėl tokių dalykų, – teigė europarlamentaras. – Aš pats atsistatydinau, kai sulaukiau Vyriausiosios etikos komisijos, kad yra supainioti interesai, ir tiesiog pasakiau kažkada žurnalistams interviu, kad jei komisija priims – aš nesiaiškinsiu, teisūs ar ne, pasitrauksiu, o paskui aiškinsiuosi.“

Daugelio visiems žinomų asmenybių sąrašuose nebus

Ne paslaptis, kad Darbo partijos reitingai didžiąja dalimi auga dėl V. Uspaskicho grįžimo prie politinės jėgos vairo. Tačiau ar kartu su šiuo savotišku politikos veteranu mes rinkimų sąrašuose išvysime ir kitas gerai žinomas pavardes kaip Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Kęstutis Daukšys, Vydas Gedvilas, Valentinas Mazuronis? Panašu, kad ne.

V. Uspaskichas teigia, kad šiuo metu jis būsimą rinkimų komandą formuoja iš pačių ištikimiausių partijai žmonių, o ir šiaip į Darbo partiją ateina daugybė įvairias kompetencijas turinčių žmonių, todėl poreikio seniems veidams nėra.

„Mes formuojame (sąrašą – red. past.) iš tų, kurie atlaikė sunkiausiu metu visus išbandymus ir liko su partija, tapo ištikimi ir daugiausia aš remiuosi šitais žmonėmis, – teigė Darbo partijos pirmininkas. – Šiaip dabar kai į mūsų partiją ateina nemažai žmonių, (...) turim iš ko rinktis.“

Tačiau ar šiems politikams iš tiesų nebus vietos? Ar tai lėmė su kai kuriais iš jų vykę apsižodžiavimai ir konfliktai? V. Uspaskichas nenori to sureikšminti – jis dabar gyvena visai kitą gyvenimą ir jam pykčiai su žmonėmis nebeturi jokios svarbos.

„Ne paslaptis, kad aš gyvenu kitoje paradigmoje ir kitoje filosofijoje, aš dirbu su savimi – pas mane neturi būti jokių priešų, jokių negatyvių žmonių“, – teigė politikas.

Kokia V. Uspaskicho gerų reitingų paslaptis?

V. Uspaskichas – vienas palankiausių visuomenei kandidatų užimti premjero postą. Kodėl politikas taip patinka visuomenei? Paties Darbo partijos lyderio teigimu, šį vertinimą lemia tai, kad jis nė kiek neslepia savo ambicijų ir idėjų.

„Aš aiškiai ir nedviprasmiškai nesislėpdamas už kažkokių dalykų pareiškiu, kad mane domina vykdomoji valdžia, mane domina premjero postas“, – tvirtai pareiškia europarlamentaras.

Tačiau ką ketina Darbo partija įgyvendinti, jei pateks į Seimą? V. Uspaskicho teigimu, jis ir jo politinė jėga nori orientuotis į regionus ir sukurti ten tinkamas sąlygas verslui, skatinti šalies verslininkus ir motyvuoti Lietuvos gyventojus dirbti, o ne prašyti išmokų ar lengvatų iš valstybės. Tačiau kokia yra vienijanti mintis partijos programos, koks jos šūkis? Darbo partijos pirmininkas tikrai nesismulkino.

„Padaryti Lietuvą penketuke patraukliausių valstybių pasaulyje“, – pareiškė V. Uspaskichas.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.