Prezidentas sako dėl biudžeto spręsiantis sulaukęs galutinio varianto

Pinigai
Pinigai
  © Pixabay.com
Šarūnas Sabaitis | BNS
2019-12-10 17:33

Prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis karštligiškas valdančiųjų pastangas surasti sprendimus dėl naujų mokesčių, tačiau sprendimą, ar pritarti 2020 metų biudžetui, jis žada priimti tik sulaukęs galutinio Seimo priimto įstatymo.

„Šiandien turbūt nereikia vertinti tų tarpinių rezultatų, kadangi jie dar, matyt, keisis per artimiausias keletą dienų. Aš galutinį vertinimą privalėsiu padaryti spręsdamas, vetuoti ar nevetuoti, kuomet jau bus galutinis rezultatas, galutinis biudžeto projektas priimtas Seimo ir pateiktas ant mano stalo“, – antradienį spaudos konferencijoje Utenoje teigė G. Nausėda.

Jis sakė pasigendantis nuoseklumo svarstant biudžeto projektą, taip pat tvirtino matantis bandymus atlaidžiau žiūrėti į fiskalinės drausmės taisykles. 

„Aš manau, kad daugeliu požiūrių yra ieškoma sprendimų, gaila, kad jie ieškomi truputį pripuolamai, karštligiškai. Jei viskas vyktų planingiau, ko gero būtų kur kas mažiau gyventojų ir verslo pasipiktinimo. Šiandien dar negalėčiau garantuoti, kad mums sueina fiskalinės drausmės diržo galai. Aš matau pastangas atpalaiduoti tą diržą dar viena padala, bet tai gali kirstis su mūsų siekiu išlaikyti finansinį stabilumą, kas yra labai svarbu“, – tvirtino G. Nausėda.

Jis pakartojo, kad Seime svarstomi visiškai nauji mokesčiai galėtų įsigalioti tik po pereinamojo laikotarpio, tačiau leido suprasti, kad neprieštarautų, jog didesnis pelno mokestis bankams būtų taikomas jau nuo 2020-ųjų pradžios.

„Mes negalime įvedinėti naujų mokesčių, kurie įsigaliotų vos ne kitą savaitę. Tai yra tiesiog nepriimtina praktikos požiūriu. Yra tam tikros mokesčių rūšys (pelno mokestis – BNS), kur yra mokami avansiniai mokėjimai, kur mokesčiai jau egzistuoja ir tam tikras kelelis jau yra nuvažinėtas, tai vienas dalykas. Jei kalbame apie naujus mokesčius, kurie nėra anksčiau taikyti, vis dėlto žmonės ir verslas nusipelno bent minimalios pagarbos, kad būtų tam tikras pereinamasis laikotarpis ir būtų galima prisitaikyti“, – aiškino valstybės vadovas.

Seimas antradienį pradėjo svarstyti Vyriausybės patobulintą 2020 metų valstybės biudžeto projektą. Palyginti su pirmuoju projektu, kitų metų biudžeto išlaidos didinamos 55 mln. eurų.  2020 metų biudžetą Seimas žada priimti kitą antradienį – gruodžio 17 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.