Po incidento su policija teismas E. Dragūnui skyrė baudą

Egidijus Dragūnas
Egidijus Dragūnas
  © Dominykas Griežė

Rugsėjo pradžioje į nemalonų konfliktą su policija įsipainiojęs grupės „Sel“ atlikėjas Egidijus Dragūnas nevykdė pareigūnų reikalavimų ir įžeidė juos, todėl turės sumokėti 110 eurų baudą. Tokį verdiktą administracinio nusižengimo byloje antradienį paskelbė teismas.

Teisėjo Rolando Bužinsko vertinimu, E. Dragūnas nevykdė policijos reikalavimų ir įžeidė pareigūnus, todėl turi sumokėti baudą. Tačiau atlikėjas teismo sprendimu nepažeidė įstatymų, kai, stabdomas policijos, sustojo tik privažiavęs namus. Pastaroji teisėjo nutartis per 30 dienų gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Policijos nemalonėn E. Dragūnas pateko vos atgavęs vairuotojo pažymėjimą – šių metų rugsėjo 6 d. dainininkas Vilniuje vairavo „Lamborghini“ ir nestojo, kai jį ėmėsi stabdyti policijos pareigūnai. Patruliams teko gerokai pavargti, kol pasivijo E. Dragūną. Šis sustojo tik namo kieme ir teigė, kad esą nepastebėjo policijos pareigūnų dėl mažo automobilio galinio lango.

Kas dėjosi E. Dragūno kieme, nėra iki galo aišku – vienas iš policininkų skundžiasi, kad su kolege buvo apibūdinti įvairiais epitetais, iš kurių patys švelniausi – „mentas“ ir „debilas“. Tačiau, anot E. Dragūno advokato, pareigūnai net nesiteikė pateikti filmuotos ar garso medžiagos, nors dabar visuose policijos automobiliuose yra po kamerą. Be to, Alfa.lt žiniomis, nustatę, kad E. Dragūnas yra blaivus, pareigūnai vis tiek norėjo jį vežti į „narkologinį“.

Ne kartą policijai įkliuvęs ir apie pareigūnų sąmokslą anksčiau kalbėjęs E. Dragūnas po pastarojo susitikimo su policininkais virtualioje erdvėje teigė, kad jie jam galėjo sumušti ranką.

Paaiškino, kodėl atlikėjas sukėlė įtarimų

Kaip paaiškėjo, E. Dragūną rugsėjo pradžioje sustabdė pareigūnai tyrėjai Vitalija Auglytė ir Albertas Tomaševičius, tądien užtikrinę saugumą Vilniaus gatvėse. Darbo metu į pareigūnų akiratį pateko atlikėjo automobilis.

„Buvo žinoma, kad minėtas asmuo gali neturėti teisės vairuoti, nes teisė atimta, todėl nusprendėme patikrinti vairuotoją, – pasakojo pareigūnė, anot kurios, E. Dragūnas nebuvo linkęs stoti. – Kai įjungėme švyturėlius ir garsinius signalus, vairuotojas padidino greitį ir nuvažiavo.“

Anot pareigūnės, gaudynės baigėsi E. Dragūno kieme. Atlikėjas nebuvo nusiteikęs draugiškai – kai V. Auglytė jo paklausė, ar šis buvo vartojęs alkoholio, atlikėjas atsakė tokiu pat klausimu.

Pasak liudytojos, E. Dragūnas iš pradžių gynėsi, esą nestojo, nes galvojo, jog policija kažkur skuba, todėl norėjo pasitraukti iš kelio, po to ėmė teisintis, kad negirdėjo garsinio signalo, per galinį langą nematė švyturėlių.

Kai pareigūnai informavo, kad E. Dragūnui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, atlikėjas visai suįžūlėjo – ėmė įžeidinėti A. Tomaševičių. Tuomet kilo komiška situacija – kadangi pažeidėjas buvo įsismarkavęs, pareigūnai norėjo vežti jį į komisariatą, tačiau, kai A. Tomaševičius suėmė E. Dragūną už rankos, šis ištrūko, nubėgo į namus ir vėl ėmė įžeidinėti policininką.

Kai pareigūnas priėjo, E. Dragūnas uždarė duris, tačiau, A. Tomaševičiui pasitraukus, vėl ėmė įžeidinėti pareigūną.

Anot V. Auglytės, jai ir kolegai išties kilo minčių, kad E. Dragūno blaivumą ar galimą apsvaigimą reikėtų patikrinti. „Kadangi vairuotojas tai nusiramindavo, tai vėl supykdavo, kilo minčių, kad jis apsvaigęs“, – sakė V. Auglytė.

Kolegės žodžius patvirtino ir A. Tomaševičius, anot kurio, bendraujant su E. Dragūnu, ramybės akimirkas keisdavo pykčio priepuoliai, atlikėjas keikėsi ir vadino pareigūnus necenzūriniais žodžiais, užsirakino namuose. „Tuo metu man tikrai atrodė, kad asmuo yra apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų“, – sakė pareigūnas.

Po incidento su policija teismas E. Dragūnui skyrė baudą

Egidijus Dragūnas