N. Puteikis J. Narkevičių pagirtų ir supeiktų
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-12-10 20:11

Po prezidento Gitano Nausėdos iškelto tikslo sukurti gerovės valstybę ši frazė tapo didžiausia Lietuvos politine mada. Šiai madai pasidavė ir Seimo narys Naglis Puteikis, pervadinęs savo vadovaujamą politinę jėgą į „Centro partija – gerovės Lietuva“.

„Alfa taško“ studijoje apsilankęs politikas patvirtino, kad šis pavadinimas jau yra užregistruotas Registrų centre ir teigė, kad kuo daugiau politikų ir partijų diskutuos šia tema, tuo geriau visuomenei. 

Jis taip pat yra linkęs pripažinti klydęs ir dėl pagrindinio šios idėjos skelbėjo G. Nausėdos. Ilgą laiką per prezidentinę kampaniją kritikavęs savo konkurentą dėl galimo tarnavimo didiesiems bankams, dabar N. Puteikis yra linkęs pripažinti klydęs, tačiau viskas priklausys nuo tolimesnių šalies vadovo darbų.

„Aš galvojau, kad jis (G. Nausėda – red. past.) tęs bankams palankią politiką, – teigė Seimo narys. – Pagal raišką – lyg ir viskas gerai, aš buvau neteisus. (...) Labai džiaugiuosi, kad jo komandoje atsirado daugybė žmonių, kurie pasisako už pajamų ir turtinės nelygybės mažinimą. Ir ne tik pasisako, bet ir teikia konkrečius projektus.“

Mažesnė rinkimų kartelė padėtų geriau atstovauti rinkėjams

Šiandien Seimas pritarė N. Puteikio ir Ramūno Karbauskio idėjai partijoms nuleisti rinkimų į Seimą kartelę iki 3 proc. Opozicija, kuri anksčiau sėkmingai stabdė balsavimus dėl šio įstatymo, šį kartą tokios strategijos įvykdyti nesugebėjo, todėl dabar viliasi, kad prezidentas šį įstatymą vetuos. Ar jis tikrai tai padarys?

N. Puteikio teigimu, būtent šiuo delikačiu atveju prezidentas turėtų palikti laisvę Seimui pačiam pasirinkti patekimo kriterijus, nes jam ir pačiam būtų nemalonu, jei parlamentas pradėtų kištis į jo rinkimų taisykles.

„Prezidentui yra, sakykim, subtilu kištis į Seimo reikalus, nes tai tarsi reikštų, kad tada ir Seimas gali pradėti žiūrėti į Prezidento rinkimų įstatymą“, – teigė politikas.

Tačiau ar šis rinkimų pokytis bus naudingas mūsų valstybei? Politikas teigia, kad tikrai taip – mažesnė kartelė leis geriau atstovauti platesniam rinkėjų ratui.

„Žemesnė kartelė, mažesnė perėjimo norma – geriau atstovaujami visi gyventojų sluoksniai. Pavyzdžiui, jeigu 2016 m. būtų kartelė mažesnė, tai būtų ir Centro partija savo frakciją turėjusi, ir Darbo partija frakciją turėjusi. Už mus balsavo tikrai įspūdingas skaičius žmonių“, – svarstė N. Puteikis.

J. Narkevičių pagirtų ir supeiktų

Atrodytų, dabar kiekvienas šalies politikas ar paprastas žmogus turi savo nuomonę apie susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Valdantieji įtaria bandymus sukompromituoti gerai dirbantį ministrą, o likusi visuomenė mato savivaliaujantį ir su niekuo nesiskaitantį senosios politikos reliktą. N. Puteikis, panašu, irgi įžvelgia galimą puolimą ir palaiko ministrą.

„Pagirčiau ir supeikčiau. Pagirčiau už tai, kad išvaikė pašto valdybą. Supeikčiau už tai, kad nedaro spaudos konferencijos ir nepapasakoja visai visuomenei esminių dalykų, nes tie neva nepriklausomi, ankstesnio ministro laikais suformuoti valdybos nariai yra nepriklausomi nuo viešojo intereso, nuo sąžinės, nuo padorumo“, – yra įsitikinęs N. Puteikis.

Seimo nario teigimu, buvusi Lietuvos pašto valdyba, vykdydama pašto pastatų aukcioną, nustatė nepagrįstai mažą pradinę kainą, todėl ministras padarė iš tiesų gerą darbą šį organą atleisdamas, o dabar tikisi, jog bus sustabdyti ir aukcionai.

„Ministro pareiga šitoje vietoje: jis drąsus žmogus, ir kad juos išvaikė, labai jam ačiū, bet jis turi būti drąsus iki pat galo ir tautai papasakoti, kas užsakė, kas įvertino, – mano politikas. – Nereikia leisti žvitriems berniukams iš komercinio pasaulio čia gadinti viešą reikalą.“

Partijų vienijimasis

Galbūt prieš rinkimus išvysime galimą tautiškų pažiūrų politinių jėgų vienijimąsi? Panašu, kad ne. N. Puteikio teigimu, jis ir toliau siūlo vienytis savo politinius judėjimus bandantiems kurti Vytautui Radžvilui, Rimantui Jonui Dagiui ir Arvydui Juozaičiui, tačiau šie nieko konkretaus neatsako.

„Jie nori turėti savo partijas – tai yra žmogiška ir suprantama. Bus geresnis, sakysim, atstovavimas gyventojams, – mano Seimo narys. – Aš manau, kad būtų geriausias variantas visas tas partijas, nes jos yra panašių pažiūrų, sujungti į vieną didelę koaliciją.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.